قالیباف:خانواده‌ام در تهران زندگی می‌کنند - افق اقتصادی

قالیباف:خانواده‌ام در تهران زندگی می‌کنند - افق اقتصادی
شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-13
کد خبر: 262315 |
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰:۱۳ |
19 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: ما هیچ موقع وارد حاشیه‌ها نمی‌شویم و کار خود را انجام می‌دهیم مگه می‌شود قوه‌قضائیه لیست اموال را بگیرد و رسیدگی نکند. همچنین شایعه شد که فرزندانم ایران نیستند؛ نخیر، آن‌ها هم ایران‌اند و هم تهران زندگی می‌کنند.

قالیباف:خانواده‌ام در تهران زندگی می‌کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، در برنامه بدون تعارف، اظهارداشت:  بعد از این حادثه تلخی که برای شهید رئیسی اتفاق افتاد، بنده احساس وظیفه کردم با آشنایی در حوزه اجرایی دارم و برنامه مشترک میثاق دولت سیزدهم و مجلس یازدهم یود نیازمند به اجرای قوی است.

وی با بیان اینکه احساس کردم با تجربه و آشنایی در قانون گذاری و اجرا دارم بیایم و کار را تمام کنم، افزود: وقتی در مجلس یازدهم آمدم ۲۰ ماه از دولت قبل مانده بود. وقتی به مجلس آمدم گفتم دولت را وادار به کار می‌کنم یک زمان که گذشت اینکه دولت را وادار به کار کنم در عمل دیدم اینگونه اتفاق نمی‌افتد و این کار نمی‌شود.

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: وقتی جایی که اساس کار و جوهره کار اشکالات دارد و مدیریت قوی و جدی نیست کار پیش نمی‌‌رود. اگر رئیس‌جمهور شوم مورد نقد برخی دوستان قرار می‌گیرم

قالیباف تصریح کرد: اگر رئیس جمهور شوم فکر می‌کنم در شش ماهه اول کار مورد نقد برخی دوستان باشیم. چون اساس ما در کار موقع انتخاب افراد و آدم‌ها شایسته سالاری و شایسته گزینی  است و ممکن است بعضی دوستان گله‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه لیست دارایی‌هایم را منتشر کردم، تصریح کرد: من جزو مسئولانی بودم که درست همان لیستی که به قوه قضائیه دادم همان لیست را به مردم دادم بعضا دستاویزی برخی جریانات شد.

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: ما هیچ موقع وارد حاشیه‌ها نمی‌شویم و کار خود را انجام می‌دهیم مگه می‌شود قوه‌قضائیه این لیست را بگیرد و رسیدگی نکند. همچنین شایعه شد که فرزندانم ایران نیستند؛ نخیر، آن‌ها هم ایران‌اند و هم تهران زندگی می‌کنند.

قالیباف با بیان اینکه قالیباف: مدیر قوی و شجاع باید تصمیم سخت بگیرد، تاکید کرد: به نظر من مردم ما مردمی هستند که هم پای تصمیمات سخت می‌ایستند و هم برای تصمیمات سخت همراهی می‌کنند در برنامه بدون تعارف سراغ خانواده‌هایی می‌آروید که پدر و چهار فرزند در جنگ بودند و چهار فرزند شهید شدند.

وی ادامه داد: یک مدیر قوی و شجاع هم باید تصمیم سخت و تلخ بگیرد که شیرینی‌های او ثمره آن در پیشرفت کشور است دیده شود لذا از دید من یک مدیر اینگونه عمل کند محبوب مردم است.

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بیان داشت: مردم اینگونه من را می‌شناسند که مدیری هستم که وعده می‌دهم و سر وعده‌های خودم هستم مسئولیت پذیرم و هرکجا اشکالی وجود داشته باشد به آنها اعلام می‌کنم.

قالیباف ادامه داد: در دوازده سال شهرداری تهرانم کسی ندید من کلنگ افتتاح بزنم و هر کجا رفتم یک زمان‌بندی گذاشتم. امیدوارم پایبند به قول‌هایم باشم و دین خود را به مردم عزیز و کشورم ادا کنم.

قالیباف با بیان اینکه شایعاتی که درباره من می‌گویند دروغ است، تاکید کرد: من تا قبل از اینکه در سال ۸۴ وارد عرصه سیاسی شوم در هیچگونه حزب سیاسی نبودم و همه می‌گفتند عجب آدم خوب و زحمتکش مدیر و پاسخگو و همه جناح‌ها همینگونه بود.

وی افزود: وقتی وارد دنیای سیاست شدیم دیدیم یک دنیای دیگر پیدا شده است و همه حرف‌ها  و شایعات اوجش برای رقابت‌های سیاسی و قدرت است.

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: همه حرف‌هایی که در این بخش‌ها می‌زنند شایعات دروغ بود. هیچ موقع هم من درگیر این موضوع که وقت خودم را به این‌هایی که پروژه‌های تعریف می‌کنند دنبال کنم و وقتم را تلف کنم. درباره برخی از این شایعات و دروغ‌ها که گفتند از قوه قضائیه خواستم رسیدگی کنند.

وی با بیان اینکه بی‌عرضه‌گی در برخی کارها باعث مشکلات کشور شده است، تصریح کرد: وقتی مدیریت قوی نیست وقتی فرصتی برای حضور مردم در صحنه برای کمک مردم فراهم نمی‌کنیم و وقتی ضعف پیدا می‌شود بهانه‌تراشی و بهانه‌جویی شروع می‌شود.

قالیباف بیان داشت: حاضر نیستیم شجاع باشیم و بگوییم بی‌عرضه‌ایم. بی‌عرضه‌گی در برخی کارها باعث مشکلات کشور شده است. باید هر تصمیمی می‌گیریم یک ذی‌نفعی داریم.من معتقدم اختیار به حد کافی است و مهم بهانه تراشی می‌کنند مردم و نخبگان را حذف می‌کنند.

قالیباف گفت: همیشه می‌گفتند حقوق‌های نجومی، بعد دوگانه‌ای درست کردند خانه‌های نجومی خب دادگاه رسیدگی کرد در یکی از مناظرات انتخابات ریاست پیش آمد دادگاه دو نوبت رسیدگی کرد محکوم شدند، اما رضایت دادم خواستم جامعه روشن بشود.

وی افزود: زندگی من کار است به جز کار به چیزی فکر نمی کنم؛ خانواده به من گویند «زندگی اول شما کار است زندگی دوم شما ما هستیم» از ۱۹ سالگی اینگونه زندگی کردم، در ۲۲ سالگی با همسرم ازدواج کردم تا امروز خانواده من اینگونه زندگی کردند فرزندم را که بعد از سه ماه که به دنیا آمده بود، دیدم، این روزها هم در هفته دو سه شب منزل نمی‌توانم بروم هیچ اذان صبحی را در منزل نیستم.

قالیباف در پاسخ به این سوال که چه زمانی بازنشسته می‌شوید؟ گفت: بازنشستگی برای من و امثال من نیست، ما تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم یک روز در سنگر دفاع مقدس و یک روز در سنگر پیشرفت و آبادانی کشور هستم؛ با دوستانمان که در دوران جنگ آشنا شدیم عهد بستیم که جانمان را برای این کشور و این مردم بگذاریم و ان‌شاالله به دوستان شهیدمان بپیوندم.

وی تاکید کرد: بدون تعارف بی‌عرضگی در برخی از کارها باعث بروز مشکلات می‌شود، باید با یک مدیریت قوی و خرد جمعی و تصمیم‌سازی مشکلات و موانع را برطرف کنیم. آیا می توانیم بدون نظر ذی‌نفع تصمیم‌گیری کرد؟ این اشتباه است و معتقدم اختیار به حد کافی وجود دارد و نکته مهم این است کسانی که بهانه‌تراشی می‌کنند به این خاطر است که مردم و نخبگان را حذف می‌کنند.

قالیباف خطاب به هواداران خود گفت: شما حتما حجت داشته باشید و به بنده رای دهید، من هم قول می‌دهم که به گونه‌ای عمل کنم که مردم شرمنده رای‌ دادن به من نشوند و متعهد هستم که این کار را انجام دهم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر توفیق خدمت پیدا کردم به هواداران و مردمی که رای می دهند قول می دهم که حتما سال به سال که از عمر دولت خدمت و پیشرفت بگذرد تغییرات را در زندگی و سفره خود و کارهای زیرساختی کاملا حس کنند.

قالیباف خطاب به مخالفان خود نیز گفت: توصیه می‌کنم همه مردم چه هواداران و چه مخالفان، اخلاق را در رقابت رعایت کنند و بدانند که اگر توفیق خدمت پیدا کنم، از همه ظرفیت‌ها در مدیریت کشور استفاده می‌کنم و به همه مردم خدمت می کنیم.

وی تاکید کرد: دولت چهاردهم در این کشور پهناور با تلاش و کار به همه مردم خدمت خواهد کرد و با هم مشکلات کشور را حل می‌کنیم و هیچ تردیدی در این زمینه ندارم.

انتهای پیام/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید