واکنش نمایندگان در رابطه با حمله به کنسولگری ایران در سوریه - افق اقتصادی

واکنش نمایندگان در رابطه با حمله به کنسولگری ایران در سوریه - افق اقتصادی
یکشنبه, ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-04-21
کد خبر: 226882 |
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰:۱۶ |
37 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

نمایندگان مجلس نسبت به شهادت سردار زاهدی و حاجی‌رحیمی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و لبنان و چند تن از یارانشان در کنسولگری ایران در سوریه واکنش نشان دادند.

واکنش نمایندگان در رابطه با حمله به کنسولگری ایران در سوریه

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته در پی حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق سردار زاهدی و حاجی‌رحیمی فرماندهان سپاه در سوریه و لبنان و چند تن از یارانشان به شهادت رسیدند که نمایندگان مجلس در مصاحبه‌ها و همچنین در فضای مجازی نسبت به این اقدام واکنش نشان دادن که در ادامه می‌خوانیم:

*قالیباف: رژیم صهیونیستی با مجازات سختی مواجه می‌شود

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در این باره در پیامی نوشت: در آستانه حرکت وحدت‌بخش امت اسلام در روز جهانی قدس، ناتوانی، عجز و زبونی رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی در برابر مقاومت و ایستادگی رزمندگان جبهه اسلام در منطقه نمایان گردید و بار دیگر در جنایتی آشکار، مجاهدانی دلاور و رشید از فرزندان ملت ایران را ناجوانمردانه به شهادت رسانید تا درنده‌خویی و سفاکی خود را بیش از پیش عیان سازد.

سردمداران جاهل رژیم غاصب اسرائیل و حامیان آن‌ها بدانند این تحرکات رذیلانه هیچ تأثیری در اراده آزادی‌خواهی و حق‌طلبی مبارزان مقاومت نخواهد داشت و اقدام تجاوزگرانه و ددمنشانه آنان با مجازات سختی مواجه خواهد گشت.

* عسگری: پاسخ قاطع در مقابله با حمله‌ی غاصبانِ قدس به کنسولگری ایران حق مسلم است

مهدی عسگری نماینده کرج در مجلس نیز در این باره گفت: رژیم جعلی با توسعه و تداوم توحش، درصدد تولید واهمه، انفعال و بازدارندگی است تا به نوعی حیثیت برباد رفته‌اش را جبران کند، اما حاصلش، اجماع بی‌سابقه جهانی علیه این غده سرطانی بوده است.

پاسخ قاطع در مقابله با حمله‌ی غاصبانِ قدس به مستشاران و کنسولگری ایران در سوریه، حق مسلّمی است که خواب پریشان و شبهه‌ محاسباتی رژیم موقت را باطل و درماندگی آنها برابر جبهه مقاومت را تثبیت می‌کند.

امر اگر بر متوحشان، شبهه‌ناک شود دامنه‌ی توحش آنها را گسترش خواهد داد.

روز قدس امسال بیش از همیشه یاد سرداردلها و اسطوره بین‌المللی جبهه مقاومت را زنده و گرامی خواهیم داشت تا شاهد تداوم راه او و یاران شهیدش، باشیم.

*پاسخ قاطع به جنایت رژیم صهیونیستی مطالبه ملت ایران است

سید نظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نیز با محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق این اقدام را نقض تمام معاهدات بین‌المللی خواند و پاسخ متناسب به این اقدام را مطالبه ملت ایران عنوان کرد.

*ضرورت انتقام سخت از جنایتکاران اسرائیل

همچنین علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، ضمن ابراز تاسف از شهادت تعدادی از مستشاران کشورمان در حمله روز گذشته رژیم سفاک صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق خواستار اتخاذ تمهیداتی از سوی شورای امنیت ملی برای انتقام سخت از جنایتکاران اسرائیلی شد.

بنابراین گزارش، مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس گفت: «رژیم سفاک صهیونیستی، تنها رژیم جعلی و تروریستی جهان است که تمام معیارهای انسانی و قوانین بین المللی را نابود کرده تا مشروعیت خود را اثبات کند، بی آنکه بداند، مُهر دیگری بر تأیید حرامزادگی خود زده است.»

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد: «جمهوری اسلامی در میدان نبرد با دشمن ‏براساس احکام دین و قرآن و حکمت‌های ولایت تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند تاکنون چنین بوده و بعد از این هم اینگونه خواهد شد. رژیم صهیونیستی و آمریکا منتظر پاسخ جنایات خود در دمشق بمانند»

در همین باره علیرضا عباسی نماینده کرج، اظهار کرد: «حمله منفعلانه به کنسولگری نشان از ضعف و درماندگی رژیم غاصب صهیونیستی از پاسخ به طوفان الاقصی است. ضمن محکوم کردن اقدامات وحشیانه چندماهه و اخیر این رژیم و تسلیت به امت بزرگ ⁧ایران مقتدر⁩، به درماندگان باتلاق غزه می‌گوییم سریعتر از آنچه فکر می‌کنید پایان دوران نامشروع خود را خواهید دید.»

همچنین ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: «اعراب مثلی دارند که غریق یتشبث بکل حشیش، ‏غریق، به هر شاخه خشکیده چنگ می‌زند. ‏حمله صهیونیست‌ها از سر توانمندی نیست بلکه عاجزانه است، پیش‌دستانه هم نیست بلکه واکنشی است از خفتِ وارد شده به آنها از اکتبر تا به امروز. ‏نتانیاهو به هر ریسمانی چنگ می‌زند تا زنده بماند اما نخواهد ماند.»

بنابراین گزارش، سید کریم حسینی نماینده اهواز، نیز گفت: «رژیم موقت ⁧اسرائیل⁩ می‌داند ⁧صبر استراتژیک⁩ جمهوری اسلامی دائمی نیست پس تلاش می‌کند با اقدامی چون حمله به کنسولگری ایران در دمشق، جنگ را گسترش دهد و از این رهگذر آمریکای جنایتکار را وارد جنگ مستقیم کند تا جلوی نابودی خود را بگیرد. البته خودش بهتر می‌داند این اقدام بی‌پاسخ نمی‌ماند.»

در همین باره بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار، عنوان کرد: «جبهه مقاومت امروز با شهادت سرداران مجاهد خود در سوریه وارد مرحله جدیدی از تقابل و اقدام هوشمندانه شد.

‏رژیم مستاصل صهیونیستی دیگر نه سفارت می شناسد و نه حقوق بین الملل، او به نمایندگی از جبهه استکبار به فرماندهی آمریکای جنایتکار نیازمند تنبیهی درس آموز است.»

جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز نوشت:«حمله رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک ایران در دمشق و به شهادت رساندن دیپلماتها و وابستگان نظامی ایران؛ نقض آشکار حقوق بین الملل و حقوق دیپلماتیک  و در حکم حمله به خاک ایران است و بر اساس اصل ۵۱ منشور سازمان ملل متحد؛ حق دفاع مشروع برای ایران محفوظ و این جنایت بی پاسخ نخواهند ماند.»

کیومرث سرمدی نماینده اسدآباد گفت: «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا… ‏ضمن تسلیت شهادت سرداران بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ⁧انتقام سخت⁩ بیش از هر زمانی ضروری به نظر می‌رسد. ⁧جبهه مقاومت⁩ با اقدام کوبنده، رژیم کثیف صهیونیستی را سر جای خود بنشاند. فتح قدس جواب نهایی این جنایت هاست.»

هادی بیگی نژاد نماینده ملایر نوشت: «حمله ⁧رژیم صهیونیستی⁩ به سفارت ⁧ایران⁩ در ⁧سوریه⁩، قلبمان را به درد آورد و چشمانمان را اشکبار کرد. مقابله جدی، بازدارنده و فوری لازم است هم حضور مردم و برخورد نظامی و هم انسجام منطقه‌ای لازم است. از مسئولان مربوطه خواهشمندم کار را آغاز کنند تا ⁧روز قدس⁩ فرصت برنامه‌ریزی لازم وجود دارد.

*اقدام صهیونیست ها حتماً با پاسخ ایران مواجه خواهد شد

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولی جمهوری اسلامی در سوریه گفت:این اقدام حتماً با پاسخ ایران مواجه خواهد شد و صهیونیست ها باید بداند مفری برای فرار از باتلاقی که برای خود ایجاد کردند ندارند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس نیز عنوان کرد: «رژیم سفاک و خونریز صهیونیستی خوب می‌داند انتقام سخت در انتظار اوست. این اقدامات و به شهادت رساندن مستشاران ‌و دیپلمات‌ها عزیز نمی تواند ضرباهنگ نابودی این رژیم مفلوک را کاهش دهد. خدایا اشقی الاشقیاء در روز شهادت مولا دوستانت را غرقه به خون کرد.‏ ما را لایق ⁧انتقام⁩ خون آنان قرار ده.

بنابراین گزارش، محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان گفت: «طبق کنوانسیون وین ۱۹۶۱ و ۱۹۶۳، سفارتخانه‌ بخشی از خاک یک کشور قلمداد می‌شود. حمله صهیونیستها به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق نقض آشکار  قواعد بین‌المللی است. منتظر پاسخ کوبنده ⁧جبهه مقاومت⁩ و اقدام مجامع بین‌المللی هستیم.

*محور مقاومت را بیش از گذشته تقویت کنیم

فاطمه محمدبیگی  عضو گروه دوستی پارلمانی فلسطین با تاکید به برگزاری جلسات متعدد برای حل مشکلات مردم فلسطین، گفت: تلاش می‌شود از طریق دولت، وزارت امور خارجه، سازمان هلال احمر و نیروهای سپاه قدس بتوانیم محور مقاومت را بیش از گذشته تقویت کنیم؛ از کشورهای محور مقاومت و مواضعی که یمن، عراق و لبنان در فلسطین اعلام کردند حمایت جدی داریم و محکم تر از قبل در حمایت از مردم غزه ایستاده‌ایم.

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد: «حمله موشکی به کنسولگری ایران در دمشق اوج استیصال نتانیاهو را در جنگ غزه نشان می‌دهد.

‏هدف، تحت الشعاع قرار دادن جنگ غزه در افکار عمومی جهان در آستانه روز قدس و ادامه جنایتهای سنگین‌تر در غزه در سایه انحراف افکار عمومی جهان  است.»

احمد نادری عضو هیات رییسه مجلس و نماینده تهران اظهار کرد: «حمله به اماکن دیپلماتیک ایران در سوریه، فاز جدیدی از کنشگری رژیم اشغالگر قدس علیه کشورمان را به نمایش گذاشت.

‏حمله به محل اقامت مستشاران نظامی ما توسط اسراییل سابقه داشته و متاسفانه پاسخ درخوری تابحال داده نشده؛ اما حمله به کنسولگری را باید پاسخ متناسب، آشکار، قطعی و مستقیم داد.

*در دفاع از فلسطین و هر جریانی در مقابل اسرائیل، ایستاده‌ایم

وحید جلالزاده رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن محکوم کردن حمله تروریستی رژیم جعلی صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و تسلیت شهادت مستشاران نظامی و دیپلمات‌های ایرانی در جریان این حمله، گفت: چنین عملیات‌هایی نشانه به بن‌بست رسیدن رژیم صهیونیستی و تلاش نخست وزیر برای گسترش منطقه درگیری و طرف‌های درگیر است، که قطعا جمهوری اسلامی ایران پاسخ متناسب را در زمان و مکان مناسب به رژیم صهیونیستی خواهد داد.

انتهای‌ پیام/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید