پنجشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-11-30
کد خبر: 171501 |
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱:۵۳ | ارسال توسط :
9 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

حدود چهل روز از جنگ تمام عیار رژیم صهیونستی علیه مردم غزه می گذرد و اندوه ملت مسلمانان از رنج این سر به فلک کشیده است مردم نمازگزار امروز با حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه،‌ برای حضور در راهپیمایی فردا و حمایت از کودکان غزه عهد خود را محکم کردند.

به گزارش سردبیری استانهای‌ خبرگزاری فارس، حدود چهل روز از جنگ تمام عیار رژیم صهیونستی علیه مردم غزه می گذرد و اندوه ملت مسلمانان جهان از رنج این سر به فلک کشیده است.

امروز در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه، مردم نمازگزار بار دیگر بر مظلومیت ملت غزه تاکید کردند و برای حضور در راهپیمایی فردا و حمایت از کودکان غزه عهد خود را محکم کردند.

این هفته همچنین در آستانه فرارسیدن روز پرستار که به مناسبت ولادت حضورت زینب نام‌گذاری شده،‌ ائمه جمعه سراسر کشور اهمیت خدمات فداکارانه این قشر را بار دیگر یادآور شدند و بر حمایت از این قشر تاکید کردند.

*امام جمعه تهران: ۴۰ روز از مقاومت اقتدار آفرین مردم غزه می‌گذرد

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران پیش از ظهر امروز (۲۵ آبان‌ماه) در خطبه‌های نماز جمعه تهران، به مقاومت فلسطینیان در مقابل صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: بیش از ۴۰ روز از مقاومت اقتدار آفرین مردم غزه می‌گذرد. فلسطین پاره تن اسلام و غزه پاره تن فلسطین است. خدای بزرگ امام موسی صدر را در جایگاهی که زیبنده اوست مقرب دارد، این مرد تحول آفرین می‌فرمود؛«ما اسرائیل را شر مطلق می‌دانیم.»

وی افزود: من در حد مطالعاتم هیچ نهادی را خطرناک‌تر از این رژیم نمی‌شناسم. شکل‌گیری و ماندگاری این نهاد و این رژیم کودک‌کش به حمایت کامل و تمام عیار سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکاست.

امام جمعه موقت تهران، ادامه داد: این رژیم در طول حدود ۷۰ سال با کشتار و قتل‌عام مسلمانان و مسیحیان و اشغالگری و تجاوز سرزمین مظلوم فلسطین را تصرف کرد و با حمایت قدرت‌های غربی و ایالات متحده تا امروز حیات ننگین متزلزل و عنکبوتی او ادامه داشته است. رژیم اشغالگر یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها و عوامل بحران‌زا در منطقه خاورمیانه، جهان اسلام و جامعه جهانی بوده است.

هشدار ائمه جمعه به سازمان‌های جهانی و غربی‌ها: کشورهای استکباری منتظر فروپاشی باشند
فلسطین پاره تن اسلام و غزه پاره تن فلسطین است

امام جمعه سنندج: سازمان حقوق بشر کی به مسوولیت خود عمل می‌کند؟

ماموستا فایق رستمی، امام جمعه سنندج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج، با محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی‌گناه و مظلوم فلسطین اظهار کرد: مردم غزه چشم انتظار کمک‌های مادی و معنوی مردم مسلمان و آزادی‌خواهان جهان هستند.

وی تصریح کرد: هر کس هرآنچه در توان دارد را به مردم بی‌گناه و مسلمان فلسطین کنک کند چون از دستورات دین اسلام است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه هزاران کودک بی‌گناه و زن باردار به خاطر جنایت غیربشری اسرائیل به خاک و خون کشیده شده‌اند، گفت: وجدان بشریت باید بیدار شود اما نمی‌دانیم سازمان حقوق بشر کی به مسوولیت خود عمل می‌کند.

امام جمعه سنندج افزود: جهان اسلام باید بیدار شود، رژیم سفاک و خون‌ریز بی‌رحم باید دست از این جنایت بردارد و دنیا باید با این رژیم دشمن بشریت قطع رابطه کند.

ماموستا رستمی عنوان کرد: سازمان حقوق بشر باید سکوت در برابر این جنایت را بشکند امروز صدای انسان‌ها از مسلمان و غیرمسلمان در سراسر دنیا به خاطر جنایت ضد بشری اسرائیل در غزه و فلسطین بلند شده اما این جانیان دست از این جنایت‌ها بر نمی‌دارند و سازمان حقوق بشر هم سکوت کرده است.

هشدار ائمه جمعه به سازمان‌های جهانی و غربی‌ها: کشورهای استکباری منتظر فروپاشی باشند

هزاران کودک بی‌گناه و زن باردار به خاطر جنایت اسرائیل به خون کشیده شده‌اند 

 

*امام جمعه یاسوج: کاری از سازمان ملل بر نمی‌آید

یاسوج آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج در بخشی از اظهارات خود به راهپیمایی فردا شنبه اشاره کرد و گفت: کودکان غزه مورد اصابت موشک‌های آمریکایی و انگلیسی قرار می‌گیرند و صحنه‌های فجیع و وحشتناکی به بار آورده‌اند.

امام جمعه شهر یاسوج افزود: سازمان ملل دست نشانده کشورهای غربی و ستمگر است و تنها راه نجات دنیا در حال حاضر ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

حسینی در ادامه گفت: در حالی رژیم صهیونیستی در حال جنایت است که دنیای استکباری از آنها حمایت می‌کند اما در عوض مردم آزاده دنیا به خصوص مردم ایران اسلامی این جنایت‌ها را محکوم می‌کنند که این نشانه بیداری مردم جهان است.

هشدار ائمه جمعه به سازمان‌های جهانی و غربی‌ها: کشورهای استکباری منتظر فروپاشی باشند
تنها راه نجات دنیا در حال حاضر ظهور منجی است

*امام جمعه کوهبنان: دفاع رئیس‌جمهور از مردم فلسطین باوجود سکوت کشورهای عربی شجاعانه بود

حجت‌الاسلام حسن ایزدی، امام جمعه کوهبنان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کوهبنان با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار مظلومانه مردم فلسطین بیان داشت: رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی در حال زوال و نابودی است در حالی که برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در جلسه عربستان سکوت اختیار کردند، اما رئیس‌جمهور ایران اسلامی با شجاعت و قاطعیت از مردم فلسطین دفاع جانانه کرد.

امام جمعه کوهبنان تصریح کرد: مردم ایران اسلامی همواره در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرده‌اند و فردا هم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به میدان خواهند آمد و مردم کوهبنان هم رأس ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه مقابل بیمارستان افضل‌الدین کوهبنان حضور خواهند یافت و راهپیمایی ضدصهیونیستی خود را برگزار می‌کنند.

امام جمعه بیرجند: رژیم صهیونیستی روزهای پایان را می گذارند

هحجت الاسلام و السملین مهدی رحیم آبادی، امام جمعه موقت بیرجند امروز در خطبه های نماز جمعه مرکز خراسان جنوبی اظهارداشت: وقایع اخیری که توسط رژیم منحوس صهیونیستی در سرزمین های اشغالی رخ داد سبب شد تا شاهد موج عظیمی از بیداری در همه جهان باشیم.

وی تصریح کرد: امروز زنان و کودکان مظلوم سرزمین های اشغالی دروغ های مدعیان دموکراسی، آزادی و حقوق بشر را  بر ملا کردند.

خطیب جمعه بیرجند با بیان این که رژیم صهیونیستی روزهای پایانیش را می گذارند افزود: اکنون همه جوامع اسلامی باید هوشیار و بیدار باشند چرا که حرف از مذاکره زدم فریبنده است چون که آن ها به هیچ تعهدی پایبند نبوده و نیستند.

هشدار ائمه جمعه به سازمان‌های جهانی و غربی‌ها: کشورهای استکباری منتظر فروپاشی باشند
شاهد موج عظیمی از بیداری در همه جهان هستیم

* نماینده ولی فقیه در مازندران: چالش جدی آمریکا در حمایت از صهیونیسم و استکبار، به برکت بسیج است

آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی امروز در خطبه‌های  نماز جمعه ساری، با بیان اینکه ۲۹ آبان آغاز هفته بسیج است، اظهار کرد: امام راحل فرمودند تشکیل بسیج از برکات و الطاف خداوند بوده که بر ملت ایران ارزانی شده و در واقع بسیج خدمات و برکات فراوانی در کشور و منطقه ارائه کرده است.

وی گفت: امروز اگر می‌بینیم آمریکا با چالش جدی در حمایت از صهیونیسم و سیاست‌های استکباری خود مواجه است، به برکت بسیجی است که ریشه‌اش در ایران اسلامی و شاخ و برگش در کشورهای منطقه شکل گرفت.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه طوفان نظامی‌ غزه عالم‌گیر شده است، تصریح کرد: اینکه تمام منطقه،کشورهای اسلامی و کشورهای غربی به‌طوری‌که در غرب لندن، اسپانیا، نیویورک و شهرهای آمریکا و کشورهای غربی در واقع سرزمین غرب زیرسلطه دولت‌های استکباری حامی صهیونیسم تظاهرات میلیونی و چند صدهزار نفره برگزار شد دو معنا دارد.

وی ادامه داد: یک معنا محکومیت جنایت‌های صهیونیسم و حمایت از مظلومان غزه و معنای دیگرش اظهار ناراحتی و نارضایتی از دولت‌های خودشان است که به جای حمایت از مظلوم به حمایت از ظالم برخواستند و دارند از صهیونیسم حمایت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه جبهه مقاومت به طور مستقیم فرماندهی جنگ را آمریکا و عوامل استکباری دارد می‌جنگند که جنگ جهانی است، خاطرنشان کرد: دولت‌های استکباری  احساس خطر کردند و می‌دانند بعد از رژیم صهیونیستی نوبت آنان است ما هم اعلام می‌کنیم بعد از صهیونیسم کشورهای دیگر استکباری منتظر فروپاشی باشند.

امام جمعه رشت: انسان بی‌تقوا به درد اصلاح امور جامعه نمی‌خورد

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت در آئین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر، ملت ایران را بهترین مردم تاریخ دانست و افزود: دشمن تمام قوای خود را برای صدمه زدن به این ملت چه در جنگ شناختی و چه در جنگ ترکیبی به کار گرفت اما مردم ایران با خلوص نیت و عزم استوار تمام نقشه های پلید دشمنان را از بین بردند.

وی با بیان اینکه مسلمانان حقوقی را بر عهده یکدیگر دارند، گفت: اسلام توجه ویژه به آحاد جامعه اسلامی و مسلمان دارد به همین جهت تمامی برادران و خواهران دینی در قبال هم حقوق معنوی و مادی دارند که باید آنها را رعایت کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به حقوق معنوی امت اسلامی نسبت به یکدیگر بیان کرد: همه ما باید در مقابل غم‌ و شادی‌ یکدیگر شریک هم باشیم و زمانی که یک رژیم غاصب نسبت به مردم مسلمان وحشی‌گری می‌کند، نباید آرام بشینیم و خشم خود را در مقابل دفاع از حقوق مظلوم نشان دهیم.

فلاحتی با بیان اینکه حقوق معنوی خواهران و برادران مسلمان بر حقوق مادی در جامعه اسلامی ارجعیت دارد، افزود: اگر انسان بی گناهی بر روی زمین کشته شود مانند آن است که همه انسان‌ها کشته شدند و همانگونه که جان مومن باید حفظ شود، مال مومن نیز باید محفوظ باشد.

هشدار ائمه جمعه به سازمان‌های جهانی و غربی‌ها: کشورهای استکباری منتظر فروپاشی باشند
وقتی انسان بی گناهی در زمین کشته شود مانند آن است که همه انسان‌ها کشته شدند

*امام جمعه قم: ظلمی که انسان‌ها به خود می‌کنند

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برپا شد، طی سخنانی با بیان اینکه انسان با رفتارهای ناپسند به خود ظلم می‌کند، اظهار کرد: اسلام دستوراتی برای انسان درنظر گرفته است که این دستورات در دنیا و آخرت به داد انسان می‌رسد.

وی با بیان اینکه ما یک گمشده داریم که باید به دنبال آن باشیم، مطرح کرد: این گمشده رابطه میان انسان و خداست که باید آن را پیدا کرده و به دنبال تقویت آن باشیم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: اگر تقوای الهی را پیشه کنیم بدون هیچ سرمایه‌گذاری و تجارتی به بهره‌مند شدن از رزق و روزی خداوند متعال خواهیم رسید و این سخن قرآن کریم است که کسی که تقوا را پیشه کند راه برون‌رفت را پیدا خواهد کرد. 

وی فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) را تبریک گفت و اظهار کرد: بزرگان ما گاهی که با مشکلی روبرو می‌شدند خدا را سه بار به ایشان قسم می‌دادند؛ ایشان نماد استقامت و بردباری هستند که در اوج پارسایی زندگی کردند.

حسینی بوشهری ادامه داد: محتکران اگر زینب کبری (س) را نمی‌شناسند باید از سخن امام سجاد(ع) ایشان را بشناسند، امام می‌فرمایند که ایشان حتی یک روز هم نیاز روز آینده خود را در خانه جمع نمی‌کرد، برخی متوجه هستند که با احتکار به مردم ضربه می‌زنند اما باز هم احتکار می‌کنند، اگر زینب (س) شناس هستیم و به ایشان ارادت داریم باید ویژگی‌های ایشان را هم بدانیم و همانند ایشان زندگی کنیم.

*امام جمعه نایین: عدم احراز داوطلبان انتخابات به معنای بد بودن نیست

حجت‌الاسلام امیر شفیعی، امام جمعه موقت شهرستان نایین در خطبه‌های نماز جمعه، با اشارهامام جمعه موقت نایین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ثبت نام‌ها در دو مرحله ابتدایی و تکمیلی انجام شده و مرحله تایید و رد صلاحیت داوطلبان پایان پذیرفته است که افراد، تأیید، عدم تأیید و عدم احراز شده‌اند و باید در نظر گرفت که عدم احراز فرد به معنای بد بودن نیست بلکه فرد شرایط لازم را نداشته است.

شفیعی تصریح کرد: در شرایط داوطلبان انتخابات مجلس آمده است که التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی این یعنی مسلمان بودن فقط اقرار به زبان کافی نیست و باید در عمل نشان داده شود، آیا شخص خمس را قبول دارد، به حجاب پایبند است، در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کند و آیا پای صندوق رأی می‌رود، از جمله موارد عملی این التزام است.

*امام جمعه اهواز: باوجود دسترسی به آب‌ از شمال و جنوب سهم دریا در تولیدناخالص کشور ۲ درصد است

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فرد امام جمعه اهواز امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر انقلاب اولویت امروز را معیشت مردم می‌دانند و اقتصاد دریا محور یعنی استفاده پایدار از منابع اقیانوسی برای رشد اقتصادی مد نظر معظم‌له است.

امام جمعه اهواز افزود: علی‌رغم دسترسی ایران به دریا از مناطق شمال و جنوب، اما سهم دریایی ما از تولید ناخالص داخلی نسبت به کشورهای دیگر تنها ۲ درصد است و این در حالی است که در استان خوزستان با استفاده از ظرفیت‌های دریایی می‌توان برای جوانان شغل پایدار ایجاد کرد. 

وی گفت: خوزستان یکی از استان‌هایی است که در خط مقدم کرانه قرار گرفته است و  مسؤولان باید از این بستر آماده و مهیا برای برنامه‌ریزی در جهت اشتغال استفاده کنند.

*امام جمعه بخش مرکزی یزد: واگذاری مسکن‌های دولتی به مردم تسریع شود

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه در بحث مسکن‌های دولتی فرآیند واگذاری در برخی از قسمت‌ها طولانی شده است، گفت: ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان در راستای اجرایی کردن پروژه مسکن‌های دولتی باید به این مورد اشاره کنم که ناهماهنگی بین برخی از ادارت باعث طولانی‌ شدن فرآیند واگذاری مسکن شده است

وی گفت: ضروری است تا ادارت در راستای تسریع فرآیند واگذاری با هماهنگی بیشتر نسبت به مردم تعامل داشته باشند.

*امام جمعه دماوند: به نظر می‌رسد در چرخه ساخت و ساز غیرمجاز و تخریب‌ها فساد‌هایی وجود دارد

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند ظهر امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در خصوص تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار کرد: دولت باید در مناطقی که زمین‌های مستعد و آب کافی برای کشاورزی وجود دارد، برنامه مشخصی داشته باشد و با ساخت و ساز غیرمجاز از روز اول مبارزه کند و اجازه این کار را ندهد و از کشاورزان حمایت مالی هم انجام بدهد.

وی افزود: در مناطقی که زمین مناسب و آب کافی برای کشاورزی وجود ندارد دولت باید برنامه‌ای برای نوع استفاده مردم از زمین‌هایشان داشته باشد که صاحب املاک ضرر نکنند.

فتاح دماوندی ادامه داد:‌ اما در حال حاضر شاهد تخریب‌هایی هستیم که بعضاً جز نارضایتی مردم و از بین رفتن سرمایه‌های آن‌ها سود دیگری ندارد و عملاً آن زمین‌ها به چرخه تولید باز نمی‌گردد و برخی از زمین‌ها به دلیل آهکی بودن واقعاً قابلیت کشاورزی ندارند یا آب برای کشاورزی وجود ندارد و صاحبان این زمین‌ها چه کاری باید انجام بدهند؟

وی تصریح کرد: مواردی پیش آمده که یک ساختمان به مدت دو سال در جلوی چشم مسئولین و مردم ساخته شده و هیچکس جلوی آن را نگرفته، آنگاه بعد از ساخت به سراغ تخریب ‌می‌روند. اگر افرادی موقع ساخت ساختمان‌های غیرمجاز وظیفه جلوگیری داشتند، ترک فعل کرده‌اند یا خدای ناخواسته رشوه گرفته‌اند و مانع ساختن نشده‌اند چرا آن‌ها در خسارت تخریب شریک نمی‌شوند؟

فتاح دماوندی افزود:‌ به نظر می‌رسد در چرخه ساخت و ساز غیرمجاز و تخریب‌ها فساد‌هایی وجود دارد که برخی افراد مایلند این چرخه پابرجا باشد و آن‌ها به منافع خود برسند، حتی اگر به قیمت نارضایتی مردم از نظام تمام شود و مشاهدات عینی نشان می‌دهد در اکثر موارد زمین‌های مربوط به ساخت و ساز غیرمجاز عملاً به چرخه تولید کشاورزی برنگشته و در آنجا محصولات کشاورزی تولید نمی‌شود.

انتهای پیام/


×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید