به گزارش اکوایران؛ روند قیمت‌گذاری ایران خودرویی‌ها در بازار نشان می‌دهد پرطرفدارهای این شرکت با رشد، افت و ثبات در بازار قیمت‌گذاری شدند، روندی که از سردرگمی قیمتی ایران خودرویی‌ها حکایت دارد.

نگاهی به قیمت ایران خودوریی‌ها هرچند نشان می‌دهد بازار با سردرگمی روبرو بوده، اما این نکته را باید در نظر گرفت که میزان افزایش قیمت در بازار ایران ‌خودرویی‌ها بیشتر از کاهش آنها بوده است.

فعالان بازار خودرو معتقدند ورود برخی از متقاضیان به بازار که گرم شدن بازار خودرو را به همراه داشته یکی از دلایلی است که موجب شده تا حال و هوای بازار تغییر کند و سکون خارج شود.

از سوی دیگر امروز دلار هم بعد از مدت‌ها ثبات، شکل افزایشی داشت، هرچند برخی این رشد را به افزایش قیمت خودرو نسبت می‌دهند، اما برخی دیگر معتقدند که نرخ دلار حداقل در هفته های اخیر تاثیر چندانی در این بازار ندارد.

براساس بررسی بازار امروز بیشترین رشد به «هایماS8» رسید و این خودرو با افزایش ۲۰ میلیون تومانی قیمت گذاری شد. از سوی دیگر امروز «تارا اتوماتV2» در بازار ۱۳ میلیون افزایش قیمت را تجربه کرد. در میان محصولات ایران خودرو امروز «دنا توربو اتوماتAT» و «پژو i207 دنده‌ای» در بازار کاهش قیمت داشتند.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2»، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT» مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار امروز «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» در بازار ۴۹۵ میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و نسبت به آخرین روز هفته گذشته تغییر قیمت نداشت. اما امروز «هایما S8 پلاس» شکل افزایشی در بازار داشت و رشد۲۰ میلیونی قیمت را ثبت کرد و در بازار یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومانی شد. ارزیابی‌ها همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم با افزایش ۱۳میلیون تومانی به ۸۰۸ میلیونی شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «دنا پلاس ۶ دنده توربو» ۸۰۰ میلیون تومان قیمت خورد و رشد ۱۰ میلیونی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» هم با کاهش ۵ میلیونی در بازار ۸۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار افتی ۴ میلیون تومانی را تجربه کرد و ۶۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

اکووو9