به گزارش اکوایران؛ نیم‌نگاهی به قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو و سایپا نشان می‌دهد، طی روزهای اخیر شاهد نوسان قیمت در بازار خودرو بودیم، روندی که امروز متوقف شد و با این شرایط پرطرفدارهای ایران‌ خودرو و سایپا بازار بدون تغییر در بازار قیمت‌گذاری شدند.

پرونده قیمت دلار هم امروز بدون تغییر بسته شد، به گفته فعالان بازار قیمت دلار در ابتدای روز افزایش داشت، اما به مرور به قیمت روز قبل بازگشت و روند ثبات به خود گرفت. چند روزی است دلار در یک کانال و با نوسان اندک بالا و پایین می‌شود روندی که بسیاری معتقدند می‌تواند بازار خودرو را با خود همسو کند، اما در روزهای گذشته خودروهای داخلی نشان داده‌اند که تمایلی برای هم مسیری شدن با دلار ندارد.     

براساس ارزیابی بازار در میان محصولات پرطرفدار ایران خودرو و سایپا امروز شاهد ایست قیمتی بودیم، اما فعالان بازار خودرو معتقدند روند قیمتی خودرو در روزهای اخیر نشان داده که پیش‌بینی قیمت در بازار خودرو دشوار شده و نمی‌توان گفت قیمت خودرو فردا چه سمت و سویی خواهد داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8» ، «تارا اتوماتV2»، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT» مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس ارزیابی بازار امروز «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» امروز در بازار ۴۸۵ میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت. «هایما S8 پلاس» هم امروز در بازار یک میلیارد و ۶۶۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و پس از چند روز افزایش امروز شکل ثابت به خود گرفت.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تارا اتوماتV2» هم بدون تغییر در بازار ۷۶۰ میلیون تومان قیمت خورد. خانواده دنا هم امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «دنا پلاس ۶ دنده توربو» ۷۴۲ میلیونی شد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم ۸۰۴ میلیون تومان قیمت‌ خورد. از سوی دیگر بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار بدون تغییر  ۶۱۵ میلیون تومانی ماند.

اکو 14 آذر

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX » ، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و  «ساینا دنده‌ای S» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی امروز «شاهینG» در بازار تغییر قیمت نداشت و ۵۸۷ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد. خانواده کوییک هم امروز بدون تغییر بودند با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۳۵۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و «کوییک دنده‌ایS» هم در بازار ۳۵۱ میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز خانواده تیبا در بازار تغییر قیمت نداشتند، رصد بازار نشان می‌دهد «تیبا صندوق‌دار» در بازار امروز ۳۳۸ میلیونی ماند و «تیبا ۲ معمولی» هم ۳۴۲ میلیون تومان قیمت خورد. بررسی بازار همچنین از ثبات قیمت «ساینا دنده‌ای S» حکایت دارد، این خودرو امروز ۳۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

اکوووو 14 آذر