به گزارش اکوایران، هکرهای کره شمالی از یک بدافزار جدید و درخور توجه به نام «دوریان» برای حمله سایبری به شرکت‌های کریپتوی کره جنوبی استفاده می‌کنند. این هکرها از این بدافزار جدید برای حملات هدفمند خود بر دست‌کم دو شرکت کریپتو استفاده کرده است.

به نوشته کوین تلگراف، این اتفاق از طریق یک حمله مداوم با سوء استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی که به شکل اختصاصی توسط شرکت‌های کریپتو در کره جنوبی استفاده می‌شود، انجام شده است.  

بدافزار دوریان که پیش از این ناشناخته بود، به عنوان یک نصب‌کننده عمل می‌کند و به توزیع انواع مختلف بدافزارها می‌پردازد. این بدافزار می‌تواند شرایط را برای اجرای دستورات ارسال‌شده از سوی هکرها، دانلودهای اضافی و استخراج فایل‌ها فراهم کند.

گروه هکری لازاروس که گزارش‌ها نشان می‌دهد توسط دولت کره شمالی هدایت می‌شود،‌ یکی از معروف‌ترین گروه‌های هکری در جهان است. طبق گزارش‌ها، ‌این گروه موفق شده از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ میلادی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را به شکل غیرقانونی به دست آورد.

گروه لازاروس متهم به سرقت بیش از ۳ میلیارد دلار از دارایی‌های رمزنگاری‌شده در شش سال منتهی به سال ۲۰۲۳ است.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) از ۶۰ هزار و ۷۷۹ دلار تا ۶۳ هزار و ۲۳۸ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۷:۳۰ شب به وقت ایران، ۶۳ هزار و ۳۳ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود هزار و ۶۰۰ دلار افزایش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶/۰۲ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود ۱ درصد افت داشته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۸۶۵ دلار تا ۲ هزار و ۹۹۳ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۷:۳۰ شب به وقت ایران، ۲ هزار و ۹۶۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۲۰ دلار بیشتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲/۰۶ میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل حدود ۴ درصد کاهش یافته است.