به گزارش اکوایران، بانک آمریکایی جی‌پی مورگان علی رغم ابراز احتیاط کلی در مورد بازارهای کریپتو در سال آینده، پیش‌بینی کرده که اتریوم در سال ۲۰۲۴ عملکرد بهتری از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشد.

به نوشته بِلاک، تحلیل‌گران این بانک اضافه شدن نوع جدیدی از تراکنش به اتریوم موسوم به (Protodanksharding) در نیمه اول سال ۲۰۲۴ را که شکل کارآمدتری از اشتراک‌گذاری را برای اتریوم ارائه می‌دهد، به عنوان یک کاتالیزور مهم برای این ارز دیجیتال برجسته می‌کنند. این ویژگی باعث کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها با اتریوم می‌شود.

جی پی مورگان این ارتقا را حرکتی قابل توجه در جهت بهبود فعالیت شبکه اتریوم و افزایش عملکرد آن در اکوسیستم کریپتو می‌داند که به این رمزارز کمک می‌کند تا در بازار ارزهای دیجیتال عملکرد خوبی داشته باشد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز جمعه (۲۴ آذر) از ۴۱ هزار و ۶۹۷ دلار تا ۴۳ هزار و ۸۰ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، حدود ۴۲ هزار و ۷۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از ۸۰۰ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۹/۸۲ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود ۴ درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۲۲۵ دلار تا ۲ هزار و ۳۱۷ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، بیش از ۲ هزار و ۲۴۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۴۰ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۰/۲۱ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، حدود ۵ درصد کاهش یافته است.