معرفی بروکر آلپاری - افق اقتصادی

معرفی بروکر آلپاری - افق اقتصادی
چهارشنبه, ۲ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-22
کد خبر: 245187 |
تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۲ |
11 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

بروکر آلپاری یک با اصالت روسی در بازار فارکس است که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است.

معرفی بروکر آلپاری

به گزارش بازار، بروکر آلپاری یک با اصالت روسی در بازار فارکس است که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است. این بروکر در طول ۲۶ سال فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است. شرکت مالی بروکر آلپاری alpari یکی از بزرگترین و محبوبترین شرکت‌های خدمات مالی در دنیای فارکس می باشد که به تریدر های ایرانی خدمات می دهد.
بهترین نقطه تاریخی بروکر آلپاری به سال های سالهای ۲۰۱۳-۲۰۱۴ بر می گردد. در این سال ها بروکر آلپاری، یک کارگزاری سرشناس جهانی بود که در بیشتر کشورها دفتر نمایندگی داشت. از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۴ همه چی عالی بود، ناگهان فرانک سویسی  در مقابل دلار در طی چند دقیقه ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.
شعبه آلپاری انگلستان اعلام ورشکستگی کرد و پس از آن شعب آلپاری در آمریکا و نیوزلند نیز تعطیل شد. نکته اول اینکه ورشکستگی بروکر آلپاری مربوط به شعبه انگلستان بود. شعبه آلپاری که با مشتریان ایرانی کار می‌کند، هیچ زمانی ورشکست نشد. 
نکته دوم اینکه، این موضوع فقط مختص آلپاری نبود و به دلیل اتفاق خاصی که در آن روز افتاد، بسیاری از بروکرها و حتی بانک‌های بزرگ آن زمان ضررهای سنگین کردن و برخی نیز مانند شعبه انگستان بروکر آلپاری اعلام ورشکستگی کردند.
بروکر آلپاری یکی از معروف ترین بروکرهای است و یکی از به روز ترین بروکرهای بین معامله گران های فارکس در سراسر بازار می باشد که در نوآوری و ارائه خدمات به روز شده عام و خاص است.
بروکر آلپاری در کشور سنت وینسنت و گرندیس Saint Vincent & Grenadines ثبت و رگوله شده است و همچنین این شرکت در کشور بلیز Belize نیز ثبت و رگوله شده است.
حساب های معاملاتی در بروکر معتبر آلپاری به دو دسته معاملات شخصی Independent Trading و مدیریت مالی  Fund Management  تقسیم می شود.
مدیران ارشد بروکر آلپاری برای ورود به سایت، لینک بدون فیلتر برای تریدر ها آلپاری قرار داده اند. لینک بدون فیلتر بروکر در سایت traderfx قرار داده شده است. مهم‌ترین خدمات بروکر آلپاری شامل معاملات در بازار فارکس، طلا و نقره، اندیس‌ها، معاملات با CFD و غیره می‌شود.
این زمان، یک حرکت ناگهانی در بازار ارزها باعث شد که ارزش دلار آمریکا نسبت به فرانک سوئیس به طور ناگهانی تا ۳۰ درصد کاهش یابد. این اتفاق موجب آسیب به بسیاری از بروکرهای فارکس شد و برخی از آن‌ها با مشکلات مالی روبرو شدند. در این میان، آلپاری انگلستان و شعب دیگر آلپاری نیز با مشکلات مالی مواجه شدند و برخی از شعبه‌ها تعطیل شدند.
این واقعه بزرگ همچنان در خاطره بروکرها و معامله‌گران قدیمی باقی است و از آن زمان تاکنون، آلپاری و سایر بروکرها همچنان در تلاش هستند تا اعتماد معامله‌گران را به دست آورده و خدمات مطمئن و با کیفیتی ارائه دهند.

شایعه ورشکستگی بروکر آلپاری
برای همین در نظر داشته باشید پس کلاهبرداری بروکر آلپاری صحت ندارد، فقط اعلام ورشکستگی بروکر آلپاری بوده که این ورشکستگی بروکر آلپاری مربوط به شعبه انگلستان هم بوده است. شعبه ی که که با مشتریان ایرانی کار می‌کند، هیچ زمانی اعلام ورشکستی نکرد. 
کاربران آلپاری در جریان باشند، بخاطر تحریم های که برای ایران هست، هیچ رگوله ای به هیچ بروکری در ایران به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند، فقط و فقط حسن انجام کار بروکر آلپاری میشه اعتماد کرد، که در این ۲۶ سال فعالیت آلپاری شکایتی مبنی بر اینکه سرمایه های مردم رو نداده نیست.
بررسی اسپرد بروکر آلپاری در نمادهای محبوب
بدون شک برای هر تریدری اسپرد و کمیسیون مناسب در انتخاب بروکر تاثیر قابل توجهی دارد. شاید شما تازه می‌خواهید وارد این بازار شوید و به نظرتان وقتی سود خوبی کسب کنید این چیز مهمی نیست ولی باید به شما بگویم این‌طور نیست و شما باید در بروکری که از مشتریان خود اسپرد و کمیسیون بالایی می‌گیرد، دوری کنید. درسته که بروکر در قبال خدماتی که به ما ارائه می‌دهد باید هزینه‌ای در قالب اسپرد و کمیسیون از کاربر خود دریافت کند ولی نباید این هزینه زیاد باشد.
بدون ترید اسپرد یکی از عوامل مهم انتخاب بروکر است. اگر شما تریدر کوتاه مدت و اصطلاحا اسکلپر باشید که اهمیت آن دو چندان می‌شود. در آلپاری اسپردها متعادل بوده، اما کمترین اسپرد مارکت هم نیست. حساب نانو، استاندارد در متاتریدر ۴، استاندارد در متاتریدر ۵ و حساب ECN در متاتریدر ۴ فقط اسپرد داشته و بدون کمیسیون هستند. اسپرد حساب نانو و استاندارد برابر است.
اگر شما یک تریدری هستید که استراتژی شما بلندمدت هست، این اسپرد و کمیسیون کمتر به چشم می‌آید ولی در صورتی که استراتژی معاملاتی شما کوتاه‌مدت یا اسکلپ هست، مقدار این دو مورد برای شما مهم است. خوشبختانه این بروکر با ارائه انواع حساب برای کاربران خود، انتخاب این مقادیر به عهده مشتریان خود قرار داده تا مطابق سلیقه‌ی خود و با توجه به ویژگی‌هایی که می‌خواهند اقدام به افتتاح حساب موردنظر خود کنند.
اسپرد حساب نانو و استاندارد
در اینجا به اسپرد برخی نمادهای محبوب اشاره می‌کنیم.
EUR/USD : میانگین ۱.۷ پیپ
GBP/USD : میانگین ۲.۲ پیپ
AUD/USD : میانگین ۱.۸ پیپ
USD/JPY : میانگین ۱.۸ پیپ
USD/CAD : میانگین ۲.۵ پیپ
Gold : میانگین ۵۰ پیپ
Bitcoin : میانگین ۳۷.۳ دلار (حساب نانو رمز ارز ندارد)
اسپرد حساب ECN
در اینجا اسپرد برخی نمادهای محبوب در حساب ECN را می بینید. (مرجع سایت آلپاری است).
EUR/USD : میانگین ۱.۱ پیپ
GBP/USD : میانگین ۱.۴ پیپ
AUD/USD : میانگین ۱.۲ پیپ
USD/JPY : میانگین ۱.۲ پیپ
USD/CAD : میانگین ۱.۶ پیپ
Gold : میانگین ۳۳ پیپ
Bitcoin : میانگین ۳۱.۱ دلار 
اسپرد حساب Pro ECN و ECN MT۵
اسپرد در حسابهای Pro ECN در متاتریدر ۴ و ECN در متاتریدر ۵ برابر است. هر چند تعداد رمز ارزهایی که متاتریدر ۵ پشتیبانی می‌کند، بیشتر است. (مرجع سایت آلپاری).
EUR/USD : میانگین ۰.۳ پیپ
GBP/USD : میانگین ۰.۷ پیپ
AUD/USD : میانگین ۰.۴ پیپ
USD/JPY : میانگین ۰.۴ پیپ
USD/CAD : میانگین ۰.۶ پیپ
Gold : میانگین ۱۳ پیپ
Bitcoin : میانگین ۲۲.۳ دلار
نقاط قوت اصلی بروکر آلپاری
تنوع محصولات: بروکر آلپاری به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که در زمینه ارزها، سهام، شاخص‌ها و کالاها معامله کنند.
پلتفرم معاملاتی: این بروکر از پلتفرم‌های معاملاتی محبوبی مثل MetaTrader ۴ و MetaTrader ۵ استفاده می‌کند.
انواع حساب: بروکر آلپاری انواع حساب‌ها از جمله حساب‌های استاندارد، حساب‌های ECN (شبکه اجرای الکترونیکی) و حساب‌های PAMM (مدیریت مخارج و دارایی‌ها توسط سایر معامله‌گران) را ارائه می‌دهد.
انواع حساب بروکر آلپاری در بین کاربران ایرانی
به طور کلی حساب های بروکر آلپاری، به سه دسته تقسیم بندی می شوند،‌ هر چند می توان تقسیم بندی های دیگری در نظر گرفت،‌ اما به طور کل این دسته ها حساب های بروکر آلپاری را تشکیل می دهند:
حساب نانو آلپاری
همان حساب استاندارد است با این تفاوت که بالانس حساب به جای دلار به Cent هست، یعنی به ازای هر دلار ۱۰۰ سنت. در این حالت سود و زیان و حجم معاملات و مارجین همه بر حسب سنت محاسبه می‌شود. به این ترتیب ریسک معاملات یک صدم می‌شود. البته از تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۲۴ (۲۱ بهمن ۱۴۰۲)، حساب‌های نانو (nano.mt۴) بسته شده است.
حساب استاندارد آلپاری
این نوع از حساب، حساب پایه در تمام بروکرهاست. حسابی با اسپرد متوسط و بدون کمیسیون، حداقل واریزی پایین برای فعال کردن حساب و همچنین به طور معمول دارای بیشترین تعداد از نمادهای معاملاتی در بین حساب‌های بروکر. هرچند این مورد آخری در آلپاری صادق نیست 🙂 این نوع حساب برای تریدرهای با تجربه کم و تریدرهای بلند مدت مناسب هست.
حساب ECN آلپاری
در حساب های ECN بروکرها شرایط معاملاتی حرفه‌ای تری ارائه می‌دهند. در این حساب ها معمولا اسپرد کمتر بوده و مقدار کمی کمیسیون بابت معاملات گرفته می‌شود. همچنین غالبا حداکثر لوریج نیز نسبت به حساب استاندارد، کمتر است. ولی در آلپاری باز هم یک مقدار اوضاع متفاوت هست. حساب ECN آن بدون کمیسیون بوده و لوریج تا ۱:۳۰۰۰ قابل افزایش است. این نوع حساب، مناسب تریدرهای با تجربه‌تر و بخصوص تریدرهای کوتاه مدت و اصطلاحا اسکلپر است.
حساب ECN Pro آلپاری
همانطور که گفتیم حساب ECN در آلپاری کمی با بروکرهای دیگر متفاوت است. در واقع حساب Pro ECN اینجا معادل حساب ECN در سایر بروکرهاست. در این نوع حساب اسپردها کمتر از حساب ECN بوده و کمیسیونی حدود ۳ تا ۵ دلار در جفت ارزهای اصلی گرفته می‌شود. تعداد نمادهای معاملاتی در این نوع حساب بیشتر از انواع دیگر حساب در آلپاری است. اگر تریدر کوتاه مدت هستید و با دادن کمیسیون مشکلی ندارید، این نوع حساب مناسب شماست. دقت داشته باشید که آلپاری در پلتفرم MT۵ حساب Pro ECN ارائه نمی‌دهد. در واقع حساب ECN در متاتریدر ۵ معادل حساب ECN و دارای کمیسیون است.
رادیو بروکر آلپاری
بروکر آلپاری یک پروژه تحت عنوان “رادیو بروکر آلپاری” یا “Trading Radio” برای  معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی ارائه می‌شود. این پروژه به صورت یک ایستگاه رادیویی آنلاین فعالیت می‌کند و محتوای آن مرتبط با مسائل مالی، تجارت، معاملات و تحلیل‌های بازار مالی است.
رادیو بروکر آلپاری برنامه‌های روزانه و هفتگی دارد که تحلیل‌ها، نقدها، پیش‌بینی‌ها، مصاحبه‌ها با تجار حرفه‌ای و تخصصی و سایر مطالب مشابه را پوشش می‌دهد. این رادیو معمولاً به صورت زنده پخش می‌شود و معامله‌گران می‌توانند در طول پخش به بحث و تبادل نظر مشارکت کنند.
هدف اساسی از رادیو بروکر آلپاری افزایش آگاهی معامله‌گران و ارائه اطلاعات مفید و تحلیل‌های به‌روز برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر در معاملات مالی است. این ایستگاه رادیویی به عنوان یک منبع اطلاعاتی اضافی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی عمل می‌کند.
اطلاعات بیشتر درباره رادیو آلپاری و محتوای آن را می‌توانید از وبسایت یا پلتفرم‌های دیگر بروکر alpari که ممکن است این برنامه را ارائه می‌دهند، دریافت کنید.
برنامه رادیویی تحلیل آلپاری، اولین بار در تاریخ ۱۱ مارچ سال ۲۰۱۹ [دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷] از طریق کانال تلگرام این کارگزاری، معرفی گردید.
اگر فرصت مطالعه مهمترین رویدادهای حوزه فارکس را ندارید، رادیو بروکر آلپاری (Radio)، بهترین جایگزین برای شنیدن اخبار تحلیلی روزانه خواهد بود.
رادیو بروکر آلپاری ایده جدید از یک بروکر فارکس می باشد. بروکر آلپاری با ابتکاری نو و اخلاقانه برای کاربران کانال تلگرامی طراحی کردن بنام رادیو بروکر آلپاری که از چند بخش تشکیل شده است. در این کانال روزانه چند پست داخل کانال تلگرام بارگذاری میشه. در این کانال تلگرامی بروکر تجزیه و تحلیل جفت ارزها، شاخص ها، سهام و ارز دیجیتال بیت کوین می پردازد.
آیا آلپاری ورود به زبان فارسی هم داره؟
بله، آلپاری ورود با زبان فارسی رو هم پشتیبانی میکنه. سایت جدید آلپاری به زبان فارسی قابل دسترسی هست و شما میتونین اطلاعات مربوط به حساب‌ها، شرایط معاملاتی، ابزارها، آموزش‌ها و سایر خدمات رو به زبان فارسی مشاهده کنین. همچنین، تیم‌های آموزشی و پشتیبانی آلپاری فارسی برای پاسخدهی به سوالات و مشکلات شما، در دسترسه.
ابزارها و نمادهای معاملاتی آلپاری
امکان معامله در انواع نمادها و ابزارهای مالی در بروکر آلپاری را فراهمه. این ابزارها شامل موارد زیره:
جفت‌های ارزی: معامله در جفت‌های ارزی اصلی و فرعی ممکنه، که شامل دلار آمریکا (USD), یورو (EUR), پوند بریتانیا (GBP), ین ژاپن (JPY) و … میشه.
مواد معدنی: معامله در مواد معدنی مانند طلا، نقره، پلاتین، مس و سایر فلزات معدنی امکان‌پذیره.
شاخص‌های بازار سهام: معامله در شاخص‌های بازار سهام معروف مانند S&P ۵۰۰، Dow Jones Industrial Average، NASDAQ  و سایر شاخص‌ها از طریق معاملات CFD (قراردادهای تفاوت قیمت) امکان‌پذیره.
مواد اولیه: معامله در مواد اولیه مانند نفت خام، گاز طبیعی، بنزین و سایر محصولات نفتی نیز انجام میشه.
نمادهای بورسی: بروکر آلپاری امکان معامله در نمادهای بورسی از جمله سهام و اندیس‌های بورسی مختلف را هم فراهم میکنه.
کریپتوکارنسی‌ها: معامله در ارزهای دیجیتال مثل بیتکوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum) و سایر ارزهای رمزنگاری شده از طریق CFD و یا حساب‌های کریپتوکارنسی امکان‌پذیره.

مقایسه بروکر آلپاری و بروکر stp trading
بروکر آلپاری یک بروکر روسی  که در ۲۴ دسامبر ۱۹۹۸ شروع به فعالیت است. در طول مدت ۲۶ سال، فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده است.
بهترین زمان کار در سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۴ دانست. در این سال ها بروکر آلپاری در نقاط مختلف جهان شعبه داشته است. شاید گزاف نباشد که بروکر آلپاری که در این سال ها جز ۳ بروکر با بیشترین تعداد کاربر بود.
اوضاع خوب بود که اینکه اتفاق تاریخی فرانک سوئیس رخ داد. معامله گران قدیمی از این اتفاق یادشون است. ظرف چند دقیقه یا حتی چند ثانیه دلار آمریکا ۳۰ درصد از ارزش خود در برابر فرانک سویس را از دست داد. شعبه بروکر آلپاری انگلستان اعلام ورشکستگی کرد و پس از آن شعب آلپاری در آمریکا و نیوزلند نیز تعطیل شد.
این اتفاق می تواند کاربران بازار فارکس را متقاعد کند که در این بروکر کار نکنند. خیلی از کاربران فارکس دنبال بروکر های تازه نفس، پر انرژی و دارای سابق خوبی در بازار جهانی فارکس هستند می گردند. یکی از این بروکر ها که فعالیت خودش را با ایرانی ها آغاز کرده، بروکر stp trading می باشد.
 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید