لیست پروژه های من شهردارم از دسترس خارج شد؛سهم مناطق از طرح پرسرو صدای شهرداری - افق اقتصادی

لیست پروژه های من شهردارم از دسترس خارج شد؛سهم مناطق از طرح پرسرو صدای شهرداری - افق اقتصادی
یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2024-03-03
کد خبر: 207958 |
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹ |
9 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

اکوایران :‌معاون پیشین محاسبات و پایش عملکرد شورای شهر تهران گفت:‌ بر خلاف ادعای شهردار تهران درباره اختصاص هفت هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان به دو هزار و ۹۸۷ پروژه ای که مردم انتخاب کرده اند، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شاهد آن هستیم اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۳۶ میلیارد تومان در قالب ردیف اعتباری شماره ۲۰۸۰۱ با عنوان طرح های توسعه محله پیش بینی شده است.

لیست پروژه های من شهردارم از دسترس خارج شد؛سهم مناطق از طرح پرسرو صدای شهرداری

به گزارش اکوایران ، دو سالی می شود که مدیریت شهری دوره ششم مسیر اجرای پروژه های توسعه محلی که در دوره پنجم از بودجه سال ۱۳۹۸ آغاز شد را با سبک و سیاق خودش و با کنار گذاشتن شورایاران از فرآیند بررسی بودجه و پیشنهاد اجرای پروژه های توسعه محلی در چارچوب طرح «من شهردارم» اجرایی و عملیاتی می کند.

طرحی که زاکانی آن را گسترده ترین مشارکت مردم دانست و در هنگام ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در صحن شورای شهر گفت:شعار ما این بود که هرکاری از گذشته مطلوب بود انجام دهیم. مقدمه ای بر اساس طرح رصد فراهم شد و زمینه مشارکت پذیری ایجاد شد،سال قبل ۳۵۰ هزار نفر از ۲ هزار و ۸۰ پروژه، هزار و ۴۶۲ پروژه را انتخاب کردند که چهار همت برای این پروژه ها در نظر گرفته شد. امروز اجرای این پروژه ها در سطح بسیار بالایی است.او در ادامه افزود:هفت هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان برای پروژه های انتخابی مردم در نظر گرفته شد که پایه اولیه بودجه سال ۱۴۰۳ است. شهردار تهران با بیان اینکه بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ پیشنهاد در طرح من شهردارم دریافت شد، گفت: سه هزار و ۶۷۵ پروژه در معرض دید عموم قرار گرفت و مردم دو هزار و ۹۸۷ پروژه را انتخاب کردند که هفت هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان به آن اختصاص یافت.

بهروز شیخ رودی؛ معاون پیشین محاسبات و پایش عملکرد شورای شهر تهران با اشاره به پروژه های طرح من شهردارم در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران به اکو ایران گفت:سال گذشته و در بخش یازدهم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران،فهرست پروژه های توسعه محلی یا همان پروژه های منتخب طرح من شهردارم به تفکیک محلات در چارچوب نواحی مناطق۲۲ گانه شهرداری تهران مشتمل بر نام پروژه و برآورد اعتباری پروژه برای سال ۱۴۰۲ در بودجه شهرداری ذکر شده بود،امسال علی رغم تبلیغات گسترده و تعریف و تمجیدهای زاکانی و حامیانش در شورا از این طرح اما در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران اثری از این فهرست نمی بینیم و به عبارتی هر سال که بر حجم و ابعاد ادعاهای آقایان افزوده می شود از کیفیت اطلاعات و در دسترس بودن اطلاعات راستی آزمایی این ادعاها کاسته می شود و این موضوع درباره فهرست پروژه های توسعه محلی یا همان پروژه های طرح من شهردارم غیر قابل انکار و لا پوشانی است.

این کارشناس مالیه و اقتصاد شهری در ادامه با اشاره به ردیف اعتباری پیش بینی شده برای پروژه های طرح من شهردارم در جداول بودجه مناطق شهرداری تهران افزود: سال گذشته در چارچوب اعتبارات ماموریت توسعه مدیریت و هوشمند سازی در قالب ردیف اعتباری شماره ۶۰۷۰۱ با عنوان طرح های توسعه محلی اعتباری بالغ بر ۱ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان به تصویب شورای شهر رسید و برای اجراء به شهرداری ابلاغ شد.شهرداری بعد از آن همه تبلیغ و نمایش بازی کردن در اجراء که از قضا مورد انتقاد همفکران زاکانی در برخی رسانه ها قرار گرفت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اولا اعتبارات توسعه محله ای را زیر عنوان ماموریت حمل و نقل و ترافیک در قالب ردیف اعتباری شماره ۲۰۸۰۱ با عنوان طرح های توسعه محله اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۳۶ میلیارد تومان پیش بینی کرده  و بر خلاف سال گذشته فهرست این پروژه ها را به تفکیک محله در چارچوب لایحه بودجه ارائه نکرده است.در حقیقت شهرداری هم زمان با بوق و کرنای حسابی که برای طرح من شهردارم راه انداخت در موقع عمل اولا؛ بر خلاف سالهای گذشته، اعتبارات این طرح را به عنوان بخشی از اعتبارات ماموریت حمل و نقل و ترافیک در نظر گرفت تا این طرح را یکبار با عنوان توجه به نظر شهروندان و یکبار دیگر با مطرح کردن افزایش اعتبارات حمل و نقل و ترافیک به پای مردم تهران حساب کند و سرآخر برخلاف سال گذشته از ارائه دادن فهرست این طرح ها و پروژه ها در چارچوب بودجه شانه خالی کرده است!

معاون پیشین محاسبات و پایش عملکرد شورای شهر تهران با اشاره به اطلاعات درج شده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران ادامه داد: اطلاعات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری با اعداد و ارقامی که زاکانی درباره پروژه های طرح من شهردارم در شورا ارائه کرده تطابق ندارد و لایحه ای که شهرداری به شورا ارائه داده با آنچه برای زاکانی نوشته اند تا در هنگام تقدیم لایحه بودجه برای اعضاء شورا بخواند باهم فرق دارد. بر خلاف ادعای زاکانی درباره اختصاص هفت هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان به دو هزار و ۹۸۷ پروژه ای که مردم انتخاب کرده اند، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران ما شاهد آن هستیم که برای اجرای تعداد ۲ هزار و ۶۷۲ پروژه در سطح مناطق شهرداری اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۳۶ میلیارد تومان در قالب ردیف اعتباری شماره ۲۰۸۰۱ با عنوان طرح های توسعه محله پیش بینی شده است. به هر حال برخلاف آنچه زاکانی گفته این اعداد و ارقام اکنون پیش روی اعضاء شورا در حال بررسی و رسیدگی است.

شیخ رودی با اشاره به اعلام تعداد و سقف اعتبار پروژه های طرح من شهردارم در بخش اعتبارات پروژه های مستمر مناطق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ افزود: بر اساس اطلاعات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ ما شاهد آن هستیم که اجرای هر پروژه طرح من شهردارم در سال ۱۴۰۳ به طور متوسط با هزینه اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۲۴۲ میلیون تومان توسط مناطق شهرداری اجرایی و عملیاتی خواهد شد. در این میان منطقه ۱۰ با پیش بینی اجرای ۳۶۰ پروژه طرح من شهردارم بیشترین تعداد پروژه ها را در دستور کار خود دارد و منطقه ۶ با اجرای ۵۳ پروژه کمترین تعداد پروژه های طرح من شهردارم را از آن خود کرده است. همچنین از حیث اعتبار اجرای پروژه ها بیشترین اعتبار اجرای پروژه با رقمی بالغ بر ۱۵۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از آن شهرداری منطقه ۱۲ است  و کمترین میزان اعتبار اجرای پروژه های من شهردارم قرار است با هزینه ۱۰۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در منطقه ۵ شهرداری تهران انجام شود.

  این کارشناس مالیه و اقتصاد شهری با اشاره به تبلیغات دهان پر کن طرح من شهردارم در دوران تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران به خبرنگار اکو ایران گفت: آنچه از اجرای طرح من شهردارم شنیدیم و لمس کردیم را حالا در این لایحه به وضوح داریم می بینیم،یک طرح شعار زده و نمایشی که آقایان حتی بر خلاف سال قبل نتوانسته اند فهرست پروژه هایش را به تفکیک محلات در لایحه بودجه جور و به شورا ارائه دهند و حتی موقع تنظیم اعداد و ارقامش حواسشان نبوده است که ببینند چطور قرار است ۳۶۰ پروژه من شهردارم با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان در منطقه ۱۰ شهرداری اجراء شود. اجرای ۳۶۰ پروژه با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان به ما می گوید هر کدام از این پروژه ها قرار است به صورت متوسط با ۳ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان جمع و جور شود! اعتباری که با این ادعاها و حرف های گنده ای که آقایان می زنند یعنی همان کارهای روزانه ای که شهرداری سالها بدون هیچ ادعای گزافی آن را انجام می داده و حالا مدیران زاکانی  با بالون هوا کردن میخواهند بگویند دارند همان کارها را دارند انجام می دهند. 

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید