سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورایشهر تهران در ۱۹۸مین جلسه شورای  اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت نرخ گذاری بهای بلیط مترو تهران پرند گفت: مطابق با تکلیفی که بر عهده کمیسیون حمل و نقل و برنامه و بودجه قرار داشت، جلسه مشترکی با حضور نمایندگان شهرداری تهران توسط این دو کمیسیون برگزار شد  تا کرایه بلیت خط مترو تهران پرند مشخص شود. 

وی ادامه داد ‌‌: لایحه تدوین شده  بر مبنای  وضعیت و موقعیت موجود تدوین شده است، در حال حاضر  ناوگان  حمل و نقل عمومی دیگری  نیز  در پرند به ارائه خدمات  می‌پردازند و نرخ بهای بلیط مترو پرند  نیز متناسب با همین موارد مشخص شده است. 

تشکری هاشمی گفت: همچنین برای تعیین قیمت  بلیط مترو تهران پرند، بهای خطوط حومه ای دیگر مانند هشتگرد و فرودگاه امام خمینی (ره) نیز مورد بررسی قرار گرفته‌ است و در این راستا مطابق با پیشنهاد شهرداری تهران موضوعات متن لایحه برای تصویب  به شورای شهر ارسال شده است. 

تشکری هاشمی با اشاره به لایحه تدوین شده گفت: به استناد قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری‌ها، قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و بند نهم قانون توسعه حمل و نقل عمومی لایحه تعیین بهای بلیت مترو پرند تدوین شده است. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در لایحه مذکور  گفته شده  به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود تا زمان تعیین متولی بهره‌برداری از امتداد خط ۱ مترو تهران، حد فاصل ایستگاه شهر آفتاب تا ایستگاه پرند توسط دولت، نسبت به مدیریت و بهره‌برداری از امتداد خط مذکور تا ایستگاه پرند اقدام کند اما برای دریافت هزینه ها و تولی گری خط باید نسبت به انعقاد قرارداد ظرف سه ماه اقدام کند. 

وی با اشاره به قیمت بلیت مترو تهران پرند گفت: قیمت بلیط مترو ایستگاه پرند تا پایان سال جاری  برابر با نرخ تعیین شده برای ایستگاه مترو امام خمینی(ره) است و براین اساس قیمت بلیت مترو تهران به پرند به ازای هر سفر برای مسافران دارای کارت‌های بلیط مبلغ ۱۳۶۵۰ تومان و برای مسافران دارای بلیط تک سفره  معادل ۱۵ هزار تومان تعیین می‌شود. 

تشکری هاشمی گفت: شهرداری تهران مکلف است تا پایان سال جاری نسبت به انعقاد قرارداد با دولت در زمینه رفع نواقص خط، تعیین هزینه نگهداشت، خدمات و ما به التفاوت بلیط اقدام  و جهت دریافت آن پیگیری‌های لازم را انجام دهد همچنین شهرداری تهران مکلف است  گزارش اجرای مصوب و بهای خدمات تمام شده را در مقطع زمانی ۶ ماهه به شورای شهر تهران ارسال کند.