تخلیه ۶۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور در دولت سیزدهم - افق اقتصادی

تخلیه ۶۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور در دولت سیزدهم - افق اقتصادی
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-07-20
کد خبر: 261361 |
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۳ |
29 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

۶۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۱ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور طی دولت سیزدهم تخلیه شد.

تخلیه ۶۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور در دولت سیزدهم

¤به گزارش بازار، میزان عملیات تخلیه کالاهای اعم از اساسی از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا ۱۲ خردادماه سال ۱۴۰۳ معادل ۶۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۱ تن و مربوط به ۷ قلم کالای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن (نباتی و حیوانی) بوده است.
تخلیه گندم میزان تخلیه گندم از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۵ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۱۴ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۴ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۲۹۲ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۲ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۱۱۵ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۷۰ هزار و ۳۹۱ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۱۲ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۱۱۲ تنی گندم طی دولت سیزدهم است.
تخلیه جو میزان تخلیه جو از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل یک میلیون و ۴۲۳ هزار و ۵۰۳ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۲ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۷۷۹ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۱ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۰۲ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۴۱۲ هزار و ۲۱۳ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۶ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۹۷ تنی جو طی دولت سیزدهم است.
تخلیه ذرت میزان تخلیه ذرت از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۶ میلیون ۷۱۹ هزار و ۱۲۵ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۷ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۲۶۹ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۱۰ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۱۸۴ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۶۲۷ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۲۷ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۲۰۵ تنی ذرت طی دولت سیزدهم است.
تخلیه سویا میزان تخلیه سویا از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۲ میلیون ۴۱۹ هزار ۵۱۲ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۳ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۳۸۹ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۱۲۲ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۴۹۸ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۱۱ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۵۲۱ تنی سویا طی دولت سیزدهم است.
تخلیه برنج میزان تخلیه برنج از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۱۸۴ هزار ۵۰ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۲۰۶ هزار و ۶۱۹ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۱۰۷ هزار و ۲۳۴ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۱۱ هزار و ۸۰۳ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۵۰۹ هزار و ۷۰۶ تنی برنج طی دولت سیزدهم است.
تخلیه شکر میزان تخلیه شکر از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۵۶۳ هزار ۴۶۰ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۱ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۹۴۱ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۶۲۴ هزار و ۶۴۷ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۱۷۳ هزار و ۳۶۶ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۲ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۴۱۴ تنی شکر طی دولت سیزدهم است.
تخلیه روغن میزان تخلیه روغن از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۷۵۵ هزار ۴۶۴ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۱ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۶۱۴ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۹۸۶ هزار و ۷۱۳ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری ۲۴۴ هزار و ۲۳۵ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۳ و ۳۴۶ هزار و ۲۶ تنی روغن طی دولت سیزدهم است.
میزان تخلیه سالانه کالاهای اساسی طی دولت سیزدهم
میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ تا پایان آن سال معادل ۱۷ میلیون و ۲۵۱ هزار ۴۲۸ تن، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۲۱ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۹۰۳ تن، طی سال ۱۴۰۲ معادل ۲۱ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۶۱۸ تن و از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۲ خردادماه سال جاری معادل ۴ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۱۳۲ تن بوده است که در مجموع حاکی از تخلیه ۶۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۱ تنی کالاهای اساسی طی دولت سیزدهم است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید