به گزارش اکوایران، اخیرا  درگاه ملی مجوزهای کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، با گذشت ۱۸ماه از اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها، هنوز برخی ادارات دولتی، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها، خارج از درگاه ملی مجوزها از متقاضیان، ثبت‌نام و مجوز صادر می‌کنند.

این مرکز تاکید کرد، از آن‌جا که ثبت درخواست و صدور مجوز خارج از درگاه ملی مجوزها در قانون، جرم انگاری شده، صادرکننده این نوع مجوزها هم مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

پیش‌تر این مرکز اعلام کرده بود، از ابتدای سال ۱۴۰۲ پروانه کسب، صرفا فایل الکترونیکی شناسه یکتاست و پروانه کسب هایی که از ۱۴۰۲ به بعد، خارج از درگاه ملی مجوزها صادرشده و در بانک اطلاعات کسب‌وکارها (qr.mojavez.ir) ثبت نشده باشند، از نظر دولت، اعتبار قانونی ندارند و صاحبان آن‌ها دچار مشکلات مالیاتی، بانکی و دریافت خدمات دولتی خواهند شد.

حالا دوباره این مرکز اعلام کرد: صاحبان همه مجوزهای قدیمی یا کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ مهلت دارند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها، شناسه یکتا دریافت کنند. درضمن تبدیل مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا، کاملا رایگان و غیرحضوری است و با داشتن کارت ملی و مجوز قدیمی، در کمتر از ۵ دقیقه انجام می‌شود.

پایان مجوزهای کاغذی