به گزارش اکوایران؛ فعالان بازار خودرو تاخیر در ورود خودروهای وارداتی را یکی از دلایلی افزایش قیمت می‌دانند و معتقدند اخبار متفاوتی که در خصوص زمان ورود این دسته از خودروها به بازار منتشر می‌شود موجب شده تا بازار دیگر به این اخبار روی خوش نشان ندهد. در این خصوص برخی معتقدند که تا زمان رویت خودورهای وارداتی در بازار نمی‌توان انتظار تغییر چندانی از قیمت خودرو داشت. از طرفی فعالان بازار خودرو به این نکته اشاره می‌کنند که این روزها تقاضا به بازار خودورهای اقتصادی برگشته است و این امر موجب شده تا برخی از خودروها روند افزایش به خود گیرند.

براساس ارزیابی بازار امروز پرطرفدارهای ایران‌خودرو با رشد ۵ تا ۲۳ میلیون تومان راهی بازار شدند و «هایما S5 پلاس» رکورددار رشد قیمت در این بازار بود.

از سوی دیگر امروز «۲۰۷ پاناروما اتومات»، در بازار با رشد ۱۰ میلیونی مجدد به کانال ۸۰۰ میلیونی بازگشت. از سوی دیگر امروز «رانا پلاس» هم در بازار رشدی ۸ میلیونی داشت و به مرز ۵۰۰ میلیونی‌ها نزدیک شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «۲۰۷ پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «سمند سورن پلاس» در بازار امروز رشد ۵ میلیونی داشت ۵۸۵ میلیون تومان قیمت خورد، از سوی دیگر «هایما S5 پلاس» هم در بازار امروز یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومان قیمت خورد و افزایشی ۲۳ میلیونی را تجربه کرد. ارزیابی بازار نشان می‌دهد «رانا پلاس» هم در بازار امروز رشد ۱۰ میلیونی داشت و ۵۱۵  میلیون تومان قیمت خورد.

اما امروز خانوداه دنا در بازار تغییر قیمت نداشتند با این شرایط «دناپلاس» در بازار ۶۴۰ میلیون تومان قیمت خورد، از سوی دیگر «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز ۸۲۰ میلیون تومانی شد. بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ پاناراما اتومات» رشدی ۱۰ میلیونی داشت و ۸۰۵ میلیون تومانی قیمت خورد.  

اکوایران 26