مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟ - افق اقتصادی

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟ - افق اقتصادی
یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2024-03-03
کد خبر: 179986 |
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲ |
28 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، افراد باید ابتدا یک پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در کانادا دریافت کنند. سپس باید اقدام به درخواست ویزای تحصیلی و اخذ مجوز مطابقت با مقررات مهاجرتی کانادا نمایند. علاوه بر این، برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، افراد باید ثابت کنندکه دارای توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی و […]

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، افراد باید ابتدا یک پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در کانادا دریافت کنند. سپس باید اقدام به درخواست ویزای تحصیلی و اخذ مجوز مطابقت با مقررات مهاجرتی کانادا نمایند.

علاوه بر این، برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، افراد باید ثابت کنندکه دارای توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی در کانادا هستند. همچنین باید اثبات کنند که قادر به پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا و مسائل مربوط به مهاجرت می‌باشند و در واقع از عهده هزینه‌های خود در این کشور برمی‌آیند.

همچنین، برخی از مقاطع تحصیلی در کانادا نیازمند انجام آزمون زبانی مانند آیلتس یا تافل هستید تا توانایی زبانی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا اثبات شود. بعد از اتمام تحصیلات، برخی از فرصت‌های شغلی و اقامت دائم در کانادا برای فارغ التحصیلان وجود دارد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

در رابطه با شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به عنوان یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا، افراد از سن ۵ سال به بالا در صورت داشتن مدارک کامل و شرایط لازم، واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشند. این ویزا در واقع مجوزی موقت برای دانش‌آموزان و دانشجویان است؛ دانش‌آموزان ۵ تا ۱۷ سال و دانشجویان ۱۸ سال به بالا برای مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در کانادا می توانند اقدام به دریافت این ویزا نمایند. یکی از مزایای این کشور برای تحصیل دانشجویان خارجی این است که با گرفتن ویزای تحصیلی می‌توانند به کار نیمه‌وقت نیز در این کشور مشغول باشند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در هر مقطعی ارائه مدارک مختلف الزامیست، اگر چنانچه قصد تحصیل کارشناسی در کانادا را دارید بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریزنمرات خود به سفارت کشور کانادا ارائه دهید، داشتن نمره ۶ مدرک آیلتس نیز از دیگر الزامات اخذ این ویزاست. یکی از مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا اینست که از یکی از موسسات معتبر این کشور پذیرش دریافت کنید و برنامه تحصیلی، فرم‌های درخواست ویزا به صورت تکمیل شده، و سایر مدارک را به سفارت این کشور تحویل دهید. در کل می‌توان مراحل اخذ ویزای تحصیلی را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی، در غیر این صورت بایستی دوره‌های زبان انگلیسی در این کشور را طی کنند.

 • برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های رتبه برتر کانادا کسب نمرات بالا در دروس تخصصی و داشتن معدل بالا الزامی است.

 • اثبات دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین مخارج تحصیل، زندگی در کانادا و برگشت به کشور، در صورتی که تمایل به همراهی یک یا دو نفر از بستگان خود را دارید نیز بایستی جدای از هزینه شهریه برای تحصیل خود هزینه‌های مازاد برای اقامت آنها نیز پرداخت نمایید.

 • از دیگر مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق اقدام با ویزای تحصیلی این کشور داشتن سلامت کافی و عدم سوء پیشینه، اثبات به افسر مهاجرت که پس از پایان تحصیل قصد بازگشت به کشور را دارید می‌باشد.

 • تکمیل تمام مدارک درخواستی از سوی افسر مهاجرت

مهاجرت-به-کانادا-1

گاهی پیش می‌آید بنا به دلایلی درخواست ویزای دانش آموزان و یا دانشجویان از سوی افسران مهاجرت مورد تایید واقع نشده و ویزای آن‌ها رد می‌شود. از جمله دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی کانادا می‌توان مواردی چون وجود گپ تحصیلی، عدم توانایی در قانع کردن افسر مهاجرت در رابطه با هدف از اخذ ویزای تحصیلی، ارائه اسناد و مدارک نامعتبر و ناکافی دررابطه با داشتن استطاعت مالی کافی برای مهاجرت، اخذ پذیریش از موسسه آموزشی فاقد اعتبار و یا رتبه و اعتبار نامعقول، نداشتن نمره قبولی آیلتس یا اخذ نمره پایین را نام برد. وابستگی خانوادگی دانشجویان به کشور مبدا و یا عدم انطباق رشته‌ای که فرد برای آن پذیرش گرفته است با شغل وی از دیگر دلایل پذیرفته نشدن ویزای فرد است.

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه‌های تحصیل در کانادا ممکن است بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه و مقطع تحصیلی متغیر باشد. اما در کل، می‌توانید هزینه‌های زیر را برای تحصیل در کانادا در نظر بگیرید:

شهریه: شهریه‌ها بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است. به طور متوسط، شهریه برای دوره‌های کارشناسی از ۲۰,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار کانادا در سال و برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ممکن است بیشتر باشد.

هزینه‌های زندگی: هزینه‌های زندگی متغیر بسته به شهر و نوع زندگی شما است. به طور متوسط، هزینه‌های زندگی برای یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا بین ۱۵,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

هزینه‌های اقامتی: هزینه‌های اقامتی شامل بیمه‌های پزشکی و سایر هزینه‌های اقامتی است که باید برای زندگی در کانادا پرداخت شود.

کتاب و مواد درسی: هزینه‌های مربوط به کتب و مواد درسی نیز باید در نظر گرفته شود. ناگفته نماند برخی از دانشگاه‌ها برنامه‌هایی برای کمک مالی و پشتیبانی مالی برای دانشجویان بین‌المللی داشته باشند که می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای مزایای بسیاری است که شامل موارد زیر می‌شود:

کیفیت آموزش: کانادا به عنوان یکی از کشورهای برتر در ارائه آموزش عالی شناخته می‌شود. دانشگاه‌های کانادایی با برنامه‌های تحصیلی و امکانات تحصیلی بسیار خوبی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند.

امکانات پژوهشی: دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلی در کانادا دارای امکانات پژوهشی بسیار عالی هستند که به دانشجویان این کشور امکان مشارکت در پروژه‌های پژوهشی متنوع و پیشرفته را می‌دهند.

امکانات زندگی: کانادا یک کشور پیشرفته با سیستم بهداشت و امنیت اجتماعی بسیار خوب است. شهرهای بزرگ کانادا همچنین دارای فرهنگ زندگی پویا و گوناگونی هستند که برای دانشجویان بین‌المللی جذابیت دارد.

فرصت‌های شغلی پس از تحصیل: بعد از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان خارجی می‌توانند از فرصت‌های شغلی مناسب در کانادا بهره‌مند شوند. همچنین برخی از دوره‌های تحصیلی در کانادا امکان اخذ اقامت دائم را فراهم می‌کنند.

تنوع فرهنگی: کانادا یک کشور چندفرهنگی است و دانشجویان بین‌المللی در معرض تنوع فرهنگی بسیار زیادی قرار می‌گیرند که می‌تواند به توسعه دانش‌های فرهنگی و اجتماعی آنها کمک کند.

امکانات مالی: برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کانادا برنامه‌هایی برای کمک مالی و پشتیبانی مالی برای دانشجویان بین‌المللی دارند که می‌تواند به مدت تحصیل آنها کمک کند.

به طور کلی، مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند به دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های فراوانی برای تحصیل و زندگی در یک کشور پیشرفته و دوست‌داشتنی فراهم کند.

مهاجرت-به-کانادا-2

کلام آخر

مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا، با دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به‌روز برای تحصیل در کانادا دریافت کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی صباویزا تماس بگیرید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرتان را بیان کنید