به گزارش اکوایران؛ در حالی که کمتر از ۱۰ روز به برگزاری نشست شورای حکام فرصت باقی مانده، شب گذشته ادعای خبرگزاری آسوشیتدپرس در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و گزارش آژانس توجه فعالان سیاسی و اقتصادی را به خود جلب کرد. در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ادعا کرد که بنا بر آخرین گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اعضای شورای حکام، ذخایر اورانیوم غنی شده در ایران به ۳۰ برابر حد توافق شده در برجام رسیده است.

بنا بر این گزارش محرمانه، ذخایر اورانیوم غنی شده ایران با خلوص ۶۰ درصد به ۱۴۲.۱ کیلوگرم رسیده که نسبت به گزارش دور قبل در ماه فوریه ۲۰.۶ کیلوگرم افزایش نشان می‌دهد. کل ذخایر اورانیوم ایران نیز اکنون ۶۲۰۱.۳ کیلوگرم برآورد شده است که این مقدار ۶۷۵.۸ کیلوگرم نسبت به آخرین گزارش بیشتر است. این ادعا از آنجایی برای بازار مهم است که در روزهای اخیر اختلاف آمریکا و اروپا در مورد پرونده هسته‌ای ایران مورد توجه معامله‌گران بود. در همین رابطه، رویترز خبر داده که فرانسه، آلمان و انگلیس پیش‌نویس یک قطعنامه علیه ایران را تهیه کرده‌، اما هنوز آن را در اختیار اعضای شورای حکام قرار نداده‌اند.

پیش بینی قیمت سکه امروز ۸ خرداد

این در حالی است که روز دوشنبه  بر اساس آنچه که در سایت اتحادیه طلا و جواهر آمده قیمت سکه امامی با رشد ۶۰۰ هزار تومانی به ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. از سوی دیگر قیمت طلای آبشده هم با نوسان به مرز مقاومت خودش در میانه کانال ۱۴ میلیون رسید.

فعالان بازار می گویند در روز جاری در صورتی که قیمت سکه امامی  بار دیگر تحت تاثیر دو متغیر بنیادی خود یعنی دلار و انس طلای جهانی قرار بگیرد، احتمال تداوم نوسان صعودی سکه محتمل است.

به عقیده این گروه، تثبیت سکه در محدوده ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مهم است و اگر این محدوده حفظ شود، ممکن است در گام بعدی به سمت کانال جدید خیز بردارد. در غیر این صورت، اگر سکه مرز فعلی خود را از دست داد، ممکن است به تدریج به سمت پله دوم کانال ۴۰ میلیون تومان عقب‌نشینی کند.