به گزارش اکوایران، رمزارز کاردانو به تازگی شاهد افزایش چشمگیر قیمت و حجم معاملات بوده که از ژوئن ۲۰۲۲ تا کنون بی‌سابقه است.

به نوشته یو تودی، این رمزارز به قله قیمتی ۰/۶۳۳ دلار رسیده که از سال گذشته میلادی تاکنون بی‌سابقه بوده است. این افزایش قیمت با رشد قابل توجه حجم معاملات در بازار کریپتو همزمان شده است.

در طول یک هفته گذشته، ارز دیجیتال کاردانو رشد خیره‌کننده‌ای داشته و ارزش آن ۵۰ درصد بیشتر شده است. زمانی که این رشد قیمت با عملکرد رمزارزهای دیگر مقایسه می‌شود، بسیار قابل توجه است. برای مثال، بیت‎‌کوین و اتریوم در مدت مشابه به ترتیب ۱۰/۲ و ۸/۳ درصد رشد داشتند.

کاردانو به عنوان یکی از ضعیف‌ترین ارزهای دجیتال در نظر گرفته می‌شد، اما اکنون جایگاه خود را در بازار کریپتو پیدا کرده است.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز یکشنبه (۱۹ آذر) از ۴۳ هزار و ۶۱۷ دلار تا ۴۴ هزار و ۱۹ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، بیش از ۴۳ هزار و ۸۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از ۱۰۰ دلار کاهش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۲/۹۳ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۳۲۴ دلار تا ۲ هزار و ۳۵۸ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، بیش از ۲ هزار و ۳۵۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۷ دلار افزایش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر ۷/۲۸ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، حدود ۹ درصد افزایش یافته است.