نشست بررسی چگونگی تدوین تم رنگ در سطح شهر تهران با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، جعفری مدیرکل امور خدمات شهری، مذهبی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و مدیران و مشاورین این حوزه امروز ۲۰ آذرماه در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

در این جلسه حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با بیان این که رنگ یکی از عناصر مهم و هویت بخش عرصه‌های شهری به شمار می‌رود که وجودش روح و جان تازه‌ای به شهر می‌بخشد و منظر شهر را به طور کل تغییر می‌دهد، گفت: براساس دستور شهردار تهران در خصوص تهیه تم رنگ در فضاهای شهری پایتخت این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: در همین راستا سازمان زیباسازی شهر تهران با انجام نظرسنجی و استفاده از نظرات کارشناسی اساتید دانشگاه، کار علمی گسترده‌ای را در این خصوص انجام داده است و در نهایت چهار رنگ سبز، خاکستری، فیروزه ای و زرد به عنوان تم رنگ فضاهای شهری پایتخت به تصویب و تأیید رسیده است.

نظری با بیان این که اجرای تم رنگ در پایتخت منجر به ایجاد محیط‌های شاد در منظر شهری برای حضور شهروندان عزیز خواهد شد، تصریح کرد: هر کلانشهر تم رنگ مختص به خود را تعریف کرده است و در تهیه این تم رنگ توجه به اقلیم شهر تهران مورد توجه قرار خواهد گرفت.

معاون شهردار تهران در ادامه افزود: بنابراین در یک فرایند تدریجی المان‌های شهری، مبلمان شهری، علائم ترافیکی، پل‌های عابر پیاده و… براساس تم رنگ تعیین شده رنگ‌آمیزی خواهند شد. همچنین در فاز اول اجرای این طرح و در حوزه خدمات شهری طراحی لباس کارگران فضای سبز، پاکبانان، کارگران میادین میوه و تره بار براساس این تم رنگ و با رعایت مسائل ایمنی روان شناختی و ملاحظات لازم استفاده خواهد شد.

 نظری در پایان تصریح کرد: در راستای تدوین چگونگی استفاده از تم رنگ در سطح شهر تهران کارگروهی تشکیل خواهد شد که در این کارگروه مصادیق این طرح مشخص و تعریف خواهد شد.