به گزارش اکوایران، شهرک غرب در استان تهران و در محدوده‌ی مرکزی و منطقه ۲ واقع شده است. این محله از شمال به محله‌ سعادت آباد، از غرب به بزرگراه یادگار امام، از شرق به بزرگراه چمران و از جنوب به بزرگراه شهید همت متصل می‌شود.

یک واسطه‌گر ملکی در این محله در گفتگو با اکوایران در رابطه با وضعیت معاملات واحدهای ویلایی می‌گوید: بازار ملکی شهرک غرب هم‌اکنون نه راکد است و نه می‌توان گفت پرفروش است؛ بازار اصطلاحا خلوت است اما مشتری هم وجود دارد.

به گفته وی، قیمت مسکن در این محله نسبت به گذشته افزایش یافته اما چند ماهی است که اصلاح قیمت صورت می‌گیرد و با حدود ۲۰ درصد ریزش همراه بوده است.

او ادامه می‌دهد: البته بازار خرید و فروش واحدهایی که معروف به چهارطبقه‌های شهرک غرب است داغ است؛ قیمت این واحدها مناسب‌تر است و با ۲۰ الی ۲۵ میلیارد تومان می‌توان ساکن این محله شد.

به صورت دوره‌ای در این شهرک رواج بود که ساختمان‌های ویلایی قدیمی تخریب و سپس نوسازی می‌شدند اما به گفته این مشاور املاک، هم‌اکنون به دلیل اینکه اغلب مالکان در این محله بازنشسته هستند، بودجه‌ لازم را ندارند. او ادامه می‌دهد: متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این شهرک، از ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان متغیر است.

در شهرک غرب، واحدی ویلایی با ۱۴۰ مترمربع زیربنا و ۲۷ سال عمربنا، ۲۷ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۲۹۰ مترمربع مساحت و ۲۹ سال عمربنا، ۸۰ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

آپارتمانی دیگر با ۷۰۰ مترمربع زیربنا و ۱۹ سال عمربنا، ۱۸۵ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۵۰۰ مترمربع زیربنا و ۲۵ سال عمربنا، ۱۶۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

photo_2023-12-10_15-55-05