مهدی چمران در حاشیه یکصد و نودمین جلسه شورای  شهر تهران با اشاره به حضور فرماندار تهران در این جلسه شورا، اظهار کرد: فرمانداران پیش از این حضور بیشتری در شورا داشتند و حتی استانداران نیز می آمدند اما در این دوره فرصت نشد. امروز از فرماندار تهران دعوت شد که در شورا حضور یابد.

وی افزود: حریم تهران، نمایشگاه بین‌المللی، مسئله باغات و مسائلی از این قبیل از جمله دغدغه‌هایی است که با فرماندار مطرح خواهد شد.

چمران با بیان اینکه رسانه‌ها به مسئله نمایشگاه به اندازه دیگر مسائلی که بزرگ‌نمایی می‌شود، نمی‌پردازند، یادآور شد: ارتباط مردم با رسانه ها و صدا و سیما با مردم باید قوی تر از این باشد. رسانه وقتی می‌بیند مردم در چنین راه‌بندان‌هایی ساعت‌ها گرفتار می‌شوند باید با آن بپردازند. ما مسائل را پیگیری می‌کنیم و فرمانداری و استانداری نیز باید به میدان بیایند. استاندار موضوع را با مدیرعامل نمایشگاه در میان گذاشته اما منافع مالی اجازه نمی‌دهد که مدیران نمایشگاه سر عقل بیایند.

رئیس شورایشهر تهران ضمن گلایمندی از شهرداری تهران در خصوص پیگیری طلب ۳۱ هزار میلیارد تومانی از نمایشگاه بین‌المللی، گفت: سوال من این است که چرا شهرداری نمی‌جنبد؟ در فضای نمایشگاه می‌توان شرکت‌های دانش‌بنیان را مستقر کرد.

وی با اشاره به نهضت پارکینگ سازی خاطرنشان کرد: امتیازاتی به پارکینگ سازان داده شده اما متاسفانه برخی رانندگان ترجیح می‌دهند خودروی خود را کنار خیابان پارک کنند تا پارکینگ.

چمران با بیان اینکه کسانی که پارکینگ نساختند مشمول افزایش عوارض شده‌اند، اظهار کرد: متاسفانه مصوبه ای که دیوان عدالت لغو کرده مشمول تهران نیز شده است. برای مثال در محلاتی که پله دارند یا ساختمان‌ها به بزرگراه ها باز می‌شوند امکان ساخت پارکینگ نیست. این مصوبه لغو شد و به دنبال آن عوارضی در نظر گرفته شد که قیمت‌ها را چند برابر کرده است.