سه شنبه, ۴ مهر ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2023-09-26
تبلیغات
کد خبر: 142317 |
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۹:۰۱ | ارسال توسط :
16 بازدید
۴
1
ارسال به دوستان
پ

در سال‌های اخیر به دلیل ساخت و سازهای آپارتمانی و عمودی به حداکثر رساندن فضای پارکینگ به صورت ایمن یک چالش برای فضا‌های مسکونی و تجاری بوده است. آسانسور خودروبر یک راه حل ایده‌آل و مقرون به صرفه برای بهره‌گیری از حداکثر فضای ساختمان برای استفاده به عنوان پارکینگ است. نصب یک آسانسور خودروبر می‌تواند […]

در سال‌های اخیر به دلیل ساخت و سازهای آپارتمانی و عمودی به حداکثر رساندن فضای پارکینگ به صورت ایمن یک چالش برای فضا‌های مسکونی و تجاری بوده است. آسانسور خودروبر یک راه حل ایده‌آل و مقرون به صرفه برای بهره‌گیری از حداکثر فضای ساختمان برای استفاده به عنوان پارکینگ است.

نصب یک آسانسور خودروبر می‌تواند حجم پارکینگ ساختمان شما را برای هر طبقه افزایش دهد و در عین حال شلوغی فضای همکف و ورودی ساختمان را کاهش دهد.

بیایید با این دستگاه خاص بیشتر آشنا شویم و مزایای آن را مرور کنیم.

کاربرد آسانسور خودروبر

آسانسورهای خودروبر می‌توانند کاربردهای مختلفی در هر مکان داشته باشند. آسانسور‌های خودروبر شبیه آسانسور معمولی هستند و با استفاده از حرکت عمودی، خودرو را بین طبقات جا به جا می‌کند و باعث می‌شود بتوانید تعداد بیشتری اتومبیل در ساختمان پارک کنید.

با استفاده از این نوع بالابرها، به جای اینکه فضای پارکینگ را در طبقات پایین ساختمان گسترش دهید، می‌توانید به صورت عمودی پارک کنید و یا پارکینگ را به طبقات بالای ساختمان منتقل کنید. این نوع آسانسور را معمولا در ساختمان‌های مسکونی بلند، نمایشگاه‌ها، تعمیرگاه‌های اتومبیل و غیره نصب می‌کنند. آسانسور‌های اتومبیل را می‌توان در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار داد.

اکثر آسانسور‌های خودروبر از طریق سیستم هیدرولیک کار می‌کنند که قدرت حرکت در ارتفاع وسایل نقلیه را تأمین می‌کند. شرکت آسانسوری که اقدام به نصب آسانسور خودروبر می‌کند باید تخصص لازم برای طراحی و اجرای این نوع آسانسورهای را داشته باشد. شرکت الماس آسانسور یکی از شرکت‌های آسانسور ایران است که به طور اختصاصی در زمینه طراحی و نصب آسانسور خودروبر فعالیت می‌کند.

این شرکت دارای یک تیم ماهر آموزش دیده است که در نصب و نگهداری انواع مختلف سیستم آسانسور خودروبر تخصص دارد.

کاربرد آسانسور خودروبر

آسانسور خودروبر بیشتر برای چه ساختمان هایی مناسب است؟

این نوع آسانسور در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • پارکینگ‌های عمومی و خصوصی: آسانسور خودروبر برای پارکینگ‌های عمومی یا خصوصی بسیار مفید است. این آسانسورها امکان می‌دهند تا خودروها را به طور مستقیم از سطح زیرزمینی به طبقات بالاتر یا بالعکس منتقل کرد.
 • تجاری و اداری: در ساختمان‌های تجاری و اداری، آسانسور خودروبر برای انتقال خودروها به طبقات مختلف از جمله زیرزمینی، همکف و سایر طبقات استفاده می‌شود.
 • ساختمان‌های مسکونی با پارکینگ زیرزمینی: در ساختمان‌های مسکونی که دارای پارکینگ زیرزمینی هستند، آسانسور خودروبر به ساکنان این امکان را می‌دهد تا به راحتی و سریعا خودروهای خود را از پارکینگ به سطح یا بالعکس منتقل کنند.
 • ساختمان‌هایی که امکان ساخت پارکینگ در همکف را ندارند: به جای اینکه فضای همکف را که می‌توان به عنوان فضای تجاری استفاده کرد، به پارکینگ اختصاص دهید، پارکینگ را به طبقات بالا منتقل کنید و یک آسانسور خودروبر نصب کنید.
 • هتل‌ها و مجتمع‌های مسکونی با خدمات ویژه: در هتل‌ها و مجتمع‌های مسکونی با خدمات ویژه که دارای سرویس‌های اضافی هستند، آسانسور خودروبر برای حمل و نقل خودروها و افراد به سطوح مختلف بسیار مفید است.

انواع آسانسور خودروبر

انواع آسانسور خودروبر وجود دارد مانند:

آسانسور‌های خودرو معمولی:

این نوع مانند یک آسانسور معمولی طراحی شده‌اند با این تفاوت که فقط برای حمل وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع وسایل نقلیه وارد آسانسور می‌شود، بدون نیاز به خارج شدن راننده به طبقه مورد نظر رفته و سپس خودرو خارج شده و در محل خود پارک می‌شود.

بالابر خودروبر طبقاتی:

این آسانسور ساده است و همانطور که از نام آن پیداست پس از پارک راننده از آن خارج شده و ماشین بالا می‌رود تا فضای پارک دیگری در زیر آن برای ماشین بعدی محیا شود.

این آسانسور‌ها برای به حداکثر رساندن فضای پارکینگ و کسانی که دو خودرو دارند عالی هستند و اغلب در پارکینگ‌های خصوصی استفاده می‌شوند.

آسانسور‌های نمایشگاهی:

اگر فروشنده خودرو هستید، آسانسور‌های نمایشگاهی گزینه‌ای عالی برای نمایش وسایل نقلیه شما به مصرف کنند هستند و تمام نما‌هایی را که یک خریدار می‌خواهد بررسی کند را پوشش می‌دهد.

بالابر‌های خودکار درون زمین:

این نوع بالابر‌های درون زمین تعبیه می‌شوند. خودرو در بالای آسانسور پارک می‌شود و یک سوئیچ فعال می‌شود تا وسیله نقلیه را به محل پارک در زیر زمین منتقل کند.

شرکت الماس آسانسور یکی از معدود شرکت‌هایی در ایران است که امکان نصب آسانسور خودروبر در زیر زمین را دارد.

بالابر‌های خودکار درون زمین

مزایای آسانسور خودروبر

بالابر خودرو می‌تواند جایگزینی ارزشمند به جای ساخت و ساز پارکینگ اضافی در ساختمان باشد! در ادامه چهار مزیت بزرگ بالابر خودرو را شرح خواهیم داد.

۱. آسانسور خودروبر از سرمایه شما محافظت می‌کند

امروزه خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای درآمده است، لذا با پارک خودرو‌های خود در خانه از این سرمایه‌گذاری محافظت کنید. این کار چندین مزیت را به همراه دارد:

 • خودرو‌های پارک شده در پارکینگ از سرقت و خرابکاری در امان هستند
 • پارک کردن خودرو در پارکینگ طول عمر وسیله نقلیه شما را افزایش می‌دهد و باعث افزایش عمر موتور آن می‌شود.

۲. ماشین دوم خود را در پارکینگ اصلی خود قرار دهید

اکثر خانه‌ها دارای یک پارکینگ هستند که اجازه پارک تنها یک خودرو در آن وجود دارد. اگر شما دو ماشین دارید، بالابر خودرو می‌تواند کار را برای شما آسان کند.

با استفاده از بالابر خودروبر طبقاتی، اکنون می‌توانید ماشین دوم را زیر سقف پارک کنید.

۳. محافظت از خودرو در سرمای زمستان

استفاده از آسانسور خودروبر باعث می‌شود در زمستان هم راحت باشید. خودرو‌های شما از یخ‌زدگی محافظت می‌شود و مشکل روشن نشدن در زمستان برای همیشه از پیش پای شما برداشته می‌شود.

زمستان‌های ایران در برخی از استانها بسیار سخت است و اگر امکان پارک خودرو در ساختمان را نداشته باشید، دچار چالش می‌شوید.

برای کسانی که فضای پارک کوچکی دارند، یا می‌خواهند پارکینگ را به طبقات بالای ساختمان منتقل کنند، آسانسور ماشین بهترین گزینه است.

۴. افزایش ارزش ملک

نصب آسانسور خودروبر در ساختمان به شدت باعث افزایش قیمت ساختمان شما می‌شود! این دستگاه جلوه لوکس و برندی به ستختمان می‌بخشد و همین امر باعث می‌شود که به نوعی نصب ان یک سرمایه‌گذاری در ساختمان به حساب بیاید.

۵. بالابر اتومبیل فقط برای اتومبیل نیست!

اگرچه اسم این دستگاه آسانسور خودروبر است، اما فقط برای جا به جایی خودرو کاربرد ندارد و می‌توانید برای مقاصد دیگر هم از ان استفاده کنید!

آسانسورهای خودروبر قدرت بسیار بالایی دارند و می‌توان از انها برای جا به جایی بارهای سنگین، موتورسیکلت، ون و غیره هم استفاده کرد.

جا به جایی اسباب سنگین با آسانسورهای معمولی ممکن است ممکن نباشد اما با آسانسورهای هیدرولیک هیچ محدودیتی برای حمل و نقل عمودی نخواهید داشت.

چگونه یک آسانسور خودروبر با کیفیت نصب کنیم؟

نصب انواع آسانسور نیازمند همکاری با یک شرکت با تجربه است تا مطمئن شوید که از بهترین قطعات برای شما استفاده می‌کنند. قطعا هیچ کس دوست ندارد موقع بالارفتن در یک آسانسور خودرو دچار سانحه شود!

شرکت الماس آسانسور با ۲۰ سال سابقه طراحی و نصب انواع آسانسور ها از جمله آسانسور خودروبر می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. سوابق کاری این شرکت در صنعت آسانسور ایران به آن امکان می‌دهد که آسانسور خودرو شما را با بروزترین تکنولوژی روز دنیا طراحی و نصب کند.

حتما قبل از انتخاب شرکت مورد نظرتان از پروژه‌های قبلی آن بازدید کنید و مطمئن شوید که شرکت آسانسور شما توانایی و سرمایه لازم برای کلیه مراحل طراحی، ساخت و مونتاژ آسانسور شما را داشته باشد.

آسانسور‌های خودروبر در انواع مختلف می‌توانند به شما این امکان را بدهند که تراکم فضا‌های پارکینگ را در همان ساختمان افزایش دهید و ارزش بیشتری را برای مشتریان، مستأجران و ساکنان ساختمان خود فراهم کنید.

×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
 • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرتان را بیان کنید

  تعداد نظرات منتشر شده: 4
  1. نویسنده :مهران بهادر

   واقعا مفید بود ممنون از مطالب خوبتون

  1. نویسنده :سامینا

   آسانسور خودروبر برای ساختمان واقعا کاربردی و مفید هست.
   من “شرکت الماس آسانسور” رو برای طراحی و نصب آسانسور خودروبر پیشنهاد میکنم.
   وب سایت : fsaelevator.ir

   1. نویسنده :افق اقتصادی

    سلام سامینا جان،
    ممنونم از حضور گرمتون در افق اقتصادی❤️
    همراه ما باشید