آغاز ثبت نام وام ۴۰۰ میلیونی خودرو بدون ضامن + شرایط - افق اقتصادی

آغاز ثبت نام وام 400 میلیونی خودرو بدون ضامن + شرایط - افق اقتصادی
پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-04-18
کد خبر: 189059 |
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶ |
26 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

اقتصاد ۱۰۰- وام خودرو تسهیلات ویژه ای است که برخی بانک های دولتی و غیردولتی برای خرید خودرو به متقاضیان خود ارائه می دهند. وام خودرو معمولاً ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزش خودرو را پوشش می دهد. وام خودرو یک وام فوری است و نیازی به انتظار طولانی برای دریافت وام نیست. در وام خودرو میزان اقساط وام خودرو بستگی به شرایط متقاضی دارد.

آغاز ثبت نام وام ۴۰۰ میلیونی خودرو بدون ضامن + شرایط

شرایط دریافت وام خودرو به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان

اگر قصد خرید خودرو دارید اما سرمایه شما کافی نیست به راحتی می توانید وام خرید خودرو بدون ضامن را بگیرید و آن هم در عرض یک ماه.

مهمترین شرایط وام خرید خودرو ۱۴۰۲ چیست؟

مهم ترین نکته ای که در خرید خودرو با وام باید به آن توجه کرد این است که خودرو باید ساخت داخل باشد و نمی توان خودروهای وارداتی را با وام خودرو خریداری کرد. بانک های مختلف شرایط مختلفی را برای اعطای وام خرید خودرو در نظر می گیرند اما به طور کلی سه شرط زیر برای استفاده از انواع وام خودرو در همه بانک ها یکسان است:

حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد

سابقه چک نقدی یا وام معوق متقاضی وام وجود ندارد

اثبات توانایی متقاضی وام در پرداخت اقساط طبق حقوق و دستمزد یا ضامن

کدام بانک ها وام خودرو می دهند؟

طبق آخرین اخبار منتشر شده، برای دریافت وام خودرو از اکثر بانک ها باید پس از درخواست دو ضامن رسمی یا سند مالکیت به بانک ارائه شود. در بیشتر موارد، نرخ سودی که این بانک ها برای وام خودرو دریافت می کنند سالانه ۲۴ درصد و مدت وام حداکثر سه سال یا ۳۶ ماه است.

به نظر می رسد با توجه به قیمت خودرو در کشورمان و شرایط اخذ وام بانکی برای خرید خودرو، خرید اقساطی خودرو منطق اقتصادی تری دارد.

در زیر با شرایط وام خودرو در بانک های مختلف آشنا می شوید. به خاطر داشته باشید که اکثر این وام ها لزوما وام خودرو نیستند، بلکه با نام های مختلف به عنوان وام نقدی ارائه می شوند. اما می توانید با آن ماشین هم بخرید.

وام خودرو از بانک رسالت

وامی به نام وام خرید خودرو بانک رسالت وجود ندارد. اما بانک رسالت نیز از جمله بانک هایی است که وام های قرض الحسنه را بازپرداخت می کند و برخلاف سایر بانک ها، وام آن به ۳۰۰ میلیون تومان محدود شده است. نرخ سود این وام ۲% است. اما برای دریافت آن، سپرده شما باید حداقل به مدت سه ماه غیرفعال باشد.

مدت بازپرداخت این وام به مدت سپرده و نسبت وام به سپرده بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید به میزان ۱۰۰ درصد مبلغ سپرده خود وام دریافت کنید، تعداد اقساط آن ۱۲ ماهه است و اگر نسبت مبلغ وام به سپرده به ۲۰ درصد برسد، تعداد اقساط آن ۶۰ ماه است. . برای هر ماه پرداخت می توانید مدت بازپرداخت وام خود را تا دو قسط تمدید کنید.

وام ماشین بانکی مهر ایران

وام ماشین بانکی مهر در ایران در واقع وام خرید خودرو نیست، اما می توانید از آن به عنوان یارانه برای خرید خودرو استفاده کنید. از آنجایی که بانک مهر تخصص بانک ایران در حساب های قرض الحسنه است، این وام نیز به عنوان وام قرض الحسنه محسوب می شود. بر اساس اعلام این بانک، وام جدید این بانک تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و سود ۴ درصد بازپرداخت می شود. متقاضیان برای دریافت این وام باید در شعب بانک ها حساب قرض الحسنه افتتاح کنند مهر ایران در حال اقدام است. مهمترین شرایط وام جدید بانک مهر ایران را در زیر می خوانید:

ارائه ضامن رسمی الزامی است.

حداکثر تعداد اقساط ۶۰ ماه می باشد.

برای دریافت این وام باید متوسط ​​مدت وام ۳ تا ۱۲ ماهه داشته باشید.

با اقساط ۶۰ ماهه هر قسط این وام ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۳۳۳ تومان است.

عدم وجود چک برگشتی و بدهی به بانک الزامی است.

وام خودرو از بانک ایرانزمین

وام خرید خودرو بانک ایرانزمین به صورت کمک هزینه ثبت نام در سامانه یکپارچه خرید خودرو پرداخت می شود. این سیستم به نوعی جایگزین خرید خودرو در بورس شده است. متقاضیان باید در زمان مشخص شده در هنگام ثبت نام و بسته به وسیله نقلیه انتخابی، مبلغی را از حساب پروکسی خود برداشت کنند. پس از قرعه کشی نوبت به خودرو می رسد و قیمت آن مشخص می شود؛ همچنین متقاضی باید مبلغ باقی مانده را پرداخت کند. تسهیلات جبرانی بانک ایران زمین به حساب نمایندگی مشتریان بانک واریز می شود و مبلغ ۳۰۰ میلیون است.

البته این وام همراه با سفته است و متقاضی برای اخذ آن باید ۷۰ میلیون واریز کند تا حساب خود را نزد سازمان تامین اعتبار کند. متاسفانه جزئیات بیشتری در رابطه با این وام در دسترس نیست و برای کسب اطلاعات بیشتر باید به شعب این بانک مراجعه کنید.

وام خودرو بانک صادرات

وام خودرو بانک صادرات به صورت وام کارت اعتباری و حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان می باشد. حداکثر اقساط این وام ۶۰ ماهه و در زمان استفاده از سقف و اقساط حداکثر مبلغ هر قسط تقریباً ۵۱۰۰۰۰۰ تومان می باشد. نرخ سود این وام ۱۸ درصد است و از جمله شرایط ویژه دریافت این وام می توان به مشخص بودن وضعیت نظام مالیاتی وام گیرندگان مرد زیر ۵۰ سال و عدم امکان اخذ وام مشابه از سایر افراد اشاره کرد. بانک ها مشخص است. این وام به صورت کارت اعتباری به شما ارائه می شود که می توانید در هر فروشگاهی با دستگاه های پوز در کشور از آن استفاده کنید.

این بانک ۲۰ میلیون تومان وام خرید خودرو نیز دارد که مستقیماً به حساب خودروساز واریز می شود و با سود ۱۸ درصد سود دارد. حداکثر مدت بازپرداخت وام خودرو بانک صادرات ۳۶ ماه است و برای دریافت آن به ۲ ضامن رسمی نیاز دارید.

وام خودرو بانک پارسیان

وام خرید خودرو از بانک پارسیان تا سال ۱۴۰۰ با سقف ۳۰ میلیون تومان و سود ۱۸ درصد بازپرداخت شد که از سال گذشته قطع شده است. اما شما می توانید مانند بانک سپه از طریق برنامه های مختلف این بانک انواع وام نقدی دریافت کنید. در برنامه پژواک پارسیان حداکثر مبلغ وام ۹۷ درصد مبلغ سپرده شما می باشد و می توانید تعداد اقساط را حداکثر ۶۰ ماه تنظیم کنید. در طرح نوید می توانید با داشتن یک حساب میانگین مناسب یا دستگاه پوز وام نقدی دریافت کنید که سود آن بسته به تعداد اقساط و مدت سپرده گذاری متفاوت است.

این بانک نیز دارای وام ۲۰۰ میلیونی است که شرایط آن مشابه سایر وام های سایر بانک ها است.

برای وام خودرو چه مدارکی لازم است؟

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، میزان وام خودرو بسته به نوع بانکی که آن را اعطا می کند، متفاوت است. اما در اکثر بانک ها مدارک دریافت وام خودرو شامل موارد زیر می باشد:

اصل و کپی شناسنامه و کلیه صفحات شناسنامه متقاضی وام به همراه عکس

اصل و کپی شناسنامه و همچنین صفحه اول شناسنامه ضامن

گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی که نشان دهنده میزان حقوق دریافتی باشد

اصل و کپی گواهی ضامن

فاکتور اولیه خرید خودرو و مدارک مربوطه

منبع:ریمینو

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نویسنده: 
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم افق اقتصادی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام‌هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی‌پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت‌های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی میباشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید