این پنل با حضور رضا بیات، مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی، محمد فرجود، مدیرعامل هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت، محمدحافظ حکمی، رئیس هیئت مدیره خانه نوآوری و فناوری سلیم، علی مددی، مدیر عامل ناواکو و هادی ابراهیمی، مدیرعامل شرکت راهبرد هوشمند شهر برگزار گردید.

در این پنل عنوان شد که نئوبانک را می‌توان یک نجات‌دهنده تلقی کرد، بانکداری نوین با بازنگری در شکل خدمت‌رسانی خود و همگام شدن با موج توسعه فراگیر اینترنت، توانست مفهوم نئوبانک را به‌وجود آورد. اما فراگیر شدن اینترنت و راه یافتن آن به تلفن همراه افراد، تمام متغیرهای این معادله را به هم زد. بانکداری نوین با ارائه بانکداری الکترونیکی خدمات جدیدتر، متنوع‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تری را پیش روی مشتری قرار داد.

از طرفی نیز اعتمادسازی برای مشتریان فرآیندی طولانی خواهد بود چرا که با عدم وجود شعبه‌های فیزیکی برای برخی از مردم نگرانی‌هایی برای سپردن پول وجود دارد. ضمنا با توجه به بودجه اندک ابتدایی نئوبانک‌های مستقل، احتمالا امکان پرداخت وام‌های سنگین به مشتریان وجود ندارد که می‌تواند روی اقبال عمومی به آن‌ها تاثیر بگذارد. بحث پول‌شویی و احراز هویت آنلاین درست مشتریان نیز از دیگر چالش‌های پیش روی این صنعت نوین است.