به گزارش اکوایران؛ نوسان اندک قیمتی در بازار پرطرفدارهای ایران خودرو در حالی رقم خورد که امروز هم شاهد کاهش نرخ دلار در بازار بودیم، از سوی دیگر از روز گذشته و با آغاز فروش رسمی خودروهای وارداتی فعالان بازار خودرو پیش‌بینی می‌کردند از امروز شاهد کاهش قابل توجه قیمت خودروهای داخلی باشیم، اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی صورت گرفته طی یک هفته اخیر خودروهای داخلی با توجه به اخبار سیاسی و حواشی خودروهای وارداتی پی‌درپی نوسان اندک را تجربه کردند، نوسانی که بیشتر کاهشی بود و نتوانست تغییر چندانی در این بازار ایجاد کند.

به گفته فعالان بازار، خودرو‌های داخلی علاوه بر نوسان اندک قیمتی امروز هم کمترین معاملات را به خود دیدند.

روند بازار خودرو نشان می‌دهد امروز «تارا اتوماتV2» در بازار بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد و با افت ۳ میلیونی راهی بازار شد. از سوی دیگر امروز «دنا پلاس ۶ دنده توربو» در بازار افتی ۲ میلیونی را تجربه کرد و «هایماS8» هم کاهشی یک میلیونی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8» ، «تارا اتوماتV2»، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» در بازار ۴۷۸ میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت، اما «هایما S8 پلاس» هم با افت یک میلیونی یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان راهی بازار شد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تارا اتوماتV2 » در بازار کاهش سه میلیونی داشت و در بازار امروز ۷۵۷ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان می دهد در میان خانواده دنا امروز «دنا پلاس ۶دنده توربو» کاهش دو میلیون تومانی داشت و در بازار ۷۳۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم ۷۹۹ میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت. از سوی دیگر بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار بدون تغییر ۶۱۰ میلیون تومان قیمت خورد.

اکو 28