به گزارش اکوایران؛ ارزیابی بازار خودرو نشان‌ می‌دهد هرچند امروز برخی خودروهای داخلی افزایش جزئی داشتند؛ اما در مجموع بازار ثابت بوده است. ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز قیمت خودرو وضعیت آرامی داشت و نهایت افزایش رشد قیمت در بازار به ۳ میلیون رسید.

رکود به وجود آمده در بازار، عمده دلیلی است که فعالان بازار خودرو معتقدند همچنان نتوانسته مردم را برای بازگشت به بازار و خرید ترغیب کند. از سوی دیگر امروز نرخ دلار هم تغییر چندانی نداشت که این امر هم بر بازار خودرو اثرگذار بوده است.

براساس ارزیابی بازار امروز پرطرفدارهای ایران‌خودرو امروز «دنا پلاس توربو اتوماتAT» در بازار بیشترین رشد قیمت را داشت و با افزایش ۳ میلیونی راهی بازار شد. از سوی دیگر «هایماS8» و «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» در بازار رشدی ۲ میلیونی را تجربه کردند. اما امروز «تارا اتوماتV2» و «پژو۲۰۷ دنده‌ای» در بازار افت قیمت را تجربه کردند و «دنا پلاس ۶ دنده توربو» تنها خودرویی است که بدون تغییر راهی بازار شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8» ، «تارا اتوماتV2»، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» در بازار ۴۸۵ میلیون تومان قیمت خورد و نسبت به روز گذشته رشدی ۲ میلیون تومانی داشت. «هایما S8 پلاس» هم که دیروز بیشتریت رشد قیمت را به خود اختصاص داده بود امروز به رشد ۲ میلیونی بسنده کرد و یک میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار از افت یک میلیونی «تارا اتوماتV2 » در بازار امروز حکایت دارد این خودرو امروز ۷۷۸ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان می دهد «دنا پلاس ۶دنده توربو» ۷۴۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت اما «دنا پلاس توربو اتومات» با رشد ۳ میلیون تومان ۸۱۰ میلیون قیمت خورد. از سوی دیگر بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۶۱۲ میلیون تومان قیمت خورد و افت ۲ میلیونی داشت.

اکووو 16