به گزارش اکوایران؛ فعالان بازار خودرو معتقدند کاهش قیمت خودرو تحت تاثیر اخبار سیاسی رخ داده است، اخباری که موجب شده تا سایپایی‌ها در کنار پرطرفدارهای ایران خودرو شکل کاهشی به خود گیرند.

براساس ارزیابی بازار امروز «شاهین» کاهشی ۸ میلیونی داشت، این خودرو هفته گذشته تغییر کانال داده بود و ۶۰۰ میلیونی شده بود، اما امروز مجدد وارد کانال ۵۰۰ میلیونی‌ها شد.  از سوی دیگر امروز «تیبا۲» و «ساینا» هم با افت ۳ میلیونی راهی بازار شدند و سایر محصولات سایپا هم کاهش ۲ میلیونی داشتند.

قیمت محصولات سایپا در بازار

از سوی دیگر در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند. براساس ارزیابی امروز «شاهین» در بازار ۵۹۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افت ۸ میلیونی داشت.

از سوی دیگر براساس رصد بازار خانواده کوییک هم با افت ۲ میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شدند، در میان خانواده کوییک امروز «کوییک‌R» در بازار امروز ۳۴۳ میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک معمولی» هم در بازار ۳۴۳ میلیون تومانی شد.

ارزیابی‌ها بازار نشان می‌دهد «تیبا صندوقدار» در بازار افتی ۲ میلیونی داشت و ۳۳۴ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «تیبا ۲ معمولی» هم در بازار ۳۳۸ میلیون تومان قیمت خورد و افتی ۳ میلیونی داشت. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «ساینا» هم امروز ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهشی ۳ میلیونی را تجربه کرد.

اکو سایپا 27