به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات در روز یکشنبه ۵۰ هزار و ۴۹۰ تومان شروع به کار کرد و با شروع نرخ‌دهی درهم و کاهش در این بازار، نزولی شد. قیمت دلار در بازار ارز هرات از ساعت ۱۲ به بعد حمایت مهم ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان را از دست داد و با کاهش در ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان در معاملات روزانه بسته شد. این پایان کار کاهش نبود و قیمت دلار در پشت خط یکشنبه شب حمایت مهم دوم خود یعنی ۵۰ هزار تومان را از دست داد و در ۵۰ هزار و ۹۷۰ تومان به کار خود پایان داد. در مجموع قیمت دلار در روز یکشنبه ۵۰۰ تومان از ارزش خودش را از دست داد.

قیمت درهم امارات در ۱۳ هزار و ۸۹۰ تومان آغاز به کار کرد و با کاهش ۵۰ تومانی در ۱۳ هزار و ۸۴۰ تومان بسته شد. با این نرخ درهم، دلار ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد می‌شود. قیمت تتر در ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان شروع به کار کرد و در معاملات روزانه با کاهش تا کف ۵۱ هزار تومان پایین آورد و در این نقطه حمایت شد. اما قیمت تتر هم در معاملات شبانه یکشنبه نتوانست در مقابل کاهش مقاومت کند و با یک نزول به حوالی ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. قیمت دلار و تتر در روز یکشنبه یک کانال از دست دادند.

به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار به محدوده حمایت ذاتی خودش رسیده است که محدوده حساسی است. اگر قیمت دلار امروز حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد نرخ می‌تواند با کاهش به کف ۴۹ هزار تومان حرکت کند. در این صورت قیمت دلار هرات به کریدور قبلی خودش یعنی ۴۸ هزار و تا ۵۰ هزار تومان می‌رود که قبل از جنگ غزه و اسرائبل در آن جا بود. اما اگر قیمت دلار این محدوده حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را حفظ کند به صورت محدود می‌تواند افزایش دهد تا تقاضای ژانویه وارد بازار شود و بازار را نوسانی کند.

در بازار دبی کف حمایتی ۱۳  هزار و ۸۰۰ تومان برای درهم مهم است و در صورت از دست رفتن این حمایت، دلار هم می‌تواند در هرات حمایت خود را از دست بدهد. با کاهش روز گذشته درهم گروهی از معامله‌گران توصیه می‌کردند قیمت درهم برای حواله زدن مناسب است.