مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهرتهران در گفت و گو با اکو ایران با اشاره به این که  دو مانع بر سر راه نوسازی بافت فرسوده در تهران وجود دارد گفت : تسهیلاتی که دولت برای نوسازی در بافت فرسوده تکلیف کرده و بایستی بانک ها آن رابه این حوزه اختصاص بدهند با کندی انجام می شود ، از ابتدای  سال تا کنون(آبان ماه) بیش از ۳۰۰ فقره وام در محدوده بافت های فرسوده سطح شهر تهران داده شده که عدد ناچیز و پایینی است.

وی با بیان این که بانکها  مکلف هستند ۲۰ درصد از منابع تسهیلاتی به حوزه مسکن اختصاص دهند گفت :‌از بانک ها انتظار داریم از این محل تسهیلات بافت فرسوده را از عملیاتی کنند .همچنین  به تازگی با مدیرعامل بانک شهر جلسه داشتیم که ایشان قول دادند بخشی از وام های مسکن را به سمت بافت های فرسوده سوق دهند.

هدایت اضافه کرد : موضوع دوم انتخابی شدن ناظر در بافت های فرسوده است. بسیاری اوقات پروانه ای که شهردار صادر می کند چندین ماه معطل نظام مهندسی است؛ چون عموما ناظرین تمایل به نظارت در بافت فرسوده ندارند به خاطر مخاطراتش و تخفیف ۵۰ درصدی که دارد مالکین حاضرند دو برابر آن رقم را پرداخت کنند فقط یک نفر نظارتشان را قبول کند. چون نظارت تکلیفی است، مثلا نظام مهندسی تکلیف می کند فلان شخص نظارت کند و چون قبول نمی کند سه ماه طول می کشد تا به فرد دیگری ارجاع دهد. خواهشمان این است که نظارت از مهندسینی که پروانه اشتغال دارند و عضو سازمان نظام مهندسی هستند و صلاحیت دارند به فرد اجازه دهند خودش ناظرش را انتخاب کند. این موضوع دروزارت راه هم تصویب شد ولی ابلاغ نشده است . درخواستمان این است که در بافت های فرسوده ناظر انتخابی باشد.