رسانه‌کاران

خبرنگار لس آنجلس تایمز: روزنامه های کاغذی رو به افول هستند

media

خبرنگار لس آنجلس تایمز آمریکا در تهران گفت: روزنامه های کاغذی رو به افول و در حال از بین رفتن هستند و یک فرد در شبکه های اجتماعی و دیجیتالی می تواند کار چند نفر را انجام دهد.

به گزارش ایرنا، رامین مستقیم شنبه شب در نشست تخصصی ‘نقش مخاطب در روزنامه های کاغذی رو به افول و روش های برخی رسانه های خارجی در جذب مخاطب’ در محل غرفه رسانه های خارجی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افزود: یک فرد در شبکه های اجتماعی می تواند هم عکس و هم خبر تهیه کند و به همین دلیل خود روزنامه های کاغذی تعدیل نیرو می کنند.

وی ادامه داد: روزنامه های کاغذی رو به انقراض هستند ولی رسانه های غربی دارند سعی می کنند مخاطبان خود را حفظ کنند. الان شبکه های اجتماعی رو به افزایش هستند. شبکه های اجتماعی رقیب تازه ای برای روزنامه ها هستند.

مستقیم گفت: رسانه های اجتماعی زیر پوستی عمل می کنند. شبکه های اجتماعی وضعیت آینده را پیش بینی می کنند. هر فرد در این شبکه ها می تواند نظر خود را ارائه دهد در حالی که روزنامه های کاغذی رو به افول هستند.

وی افزود: رسانه های خارجی نیز شیوه های خود را در جذب مخاطب دارند. رسانه ها دیجیتالی شده اند و آن چیزی که اتفاق افتاده این است که مردم کامنت و نظر می دهند و گاهی از روزنامه ها هم خواندنی تر شده اند.

این خبرنگار گفت: این پدیده جدیدی است که روزنامه نگاری را متحول کرده چرا که موضوع ثابت نیست و به همین خاطر تغییر می کند.
وی ادامه داد: شبکه های اجتماعی ممکن است اخبار زرد را هم تحلیل کنند که از اخبار دیگر قابل تمیز نیست. شبکه های اجتماعی بیشتر خبر کار می کنند و تحلیل ندارند و به همین خاطر سطحی ترند.

مستقیم با اشاره به سانسور رسانه ای اضافه کرد: گاهی اوقات رسانه ها موضوعی را سانسور کرده و آن را بیان نمی کنند اما آن موضوع توسط رسانه ای دیگر فاش می شود و این به خاطر تنوع رسانه ای است که ایجاد شده است.